Miedź u siebie, KGHM Zagłębie i Chrobry na wyjazdach

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-04-24 07:40 | Zmodyfikowano: 2015-04-24 07:40

To powinien być ciekawy weekend dla kibiców pierwszej ligi piłkarskiej. Miedź Legnica będzie podejmować Flotę Świnoujście, Chrobry Głogów zagra w Grudziądzu z Olimpią, a KGHM Zagłębie Lubin w Katowicach z GKSem.

Miedź przegrała ostatnio w Niecieczy z Termalicą i przed własną publicznością będzie chciała odrobić stracone punkty. Flota ma swoje problemy, ale plasuje się w środku ligowej stawki, a w ostatnim meczu wygrała z Widzewem Łódź 2:0. Zespół jest prowadzony przez doskonale znanego na Dolnym Śląsku Romualda Szukiełowicza, który w przeszłości jako trener Śląska prowadził... obecnego szkoleniowca Miedzi Janusza Kudybę. Początek spotkania w sobotę o 17.

Chrobry, który w ligowej tabeli zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce pojedzie do Grudziądza na mecz z Olimpią. To drużyna, która była jednym z kandydatów do awansu, ale w tym roku spisuje się nieco słabiej. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnim meczu w Lubinie zagrała dobrze i w takiej formie u siebie będzie niezwykle trudna do pokonania. Każda zdobycz punktowa Chrobrego będzie dużym sukcesem. Mecz rozpocznie się w sobotę o 17.

Lider tabeli - zespół KGHM Metraco Zagłębia Lubin zagra także w sobotę o 17.45 w Katowicach z GKSem. Drużyna Piotra Stokowca w tym roku straciła tylko jedną bramkę. Celem Zagłębia jest oczywiście powrót do ekstraklasy. Aby go zrealizować w takich meczach jak z GKSem piłkarze z Lubina muszą zdobywać punkty. Rywal ma spore możliwości, ale gra poniżej oczekiwań. Zagłębie musi jednak patrzeć przede wszystkim na siebie i zrobić kolejny krok na drodze do awansu.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.