Śląsk wygrał z Wisłą 1:0 i awansował na czwarte miejsce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-04-29 19:44 | Zmodyfikowano: 2015-04-29 20:33

Śląsk mógł zacząć mecz w doskonałym stylu. W czwartej minucie gospodarze powinni prowadzić 1:0. Fatalne zagranie Barrientosa otworzyło zespołowi Tadeusza Pawłowskiego okazję do kontrataku. Mateusz Machaj zagrał do Roberta Picha, ten strzelił, ale Buchalik odbił piłkę. Futbolówkę do pustej bramki próbował dobijać Marco Paixao, ale został zablokowany.

Kolejną szansę gospodarze mieli w 13 minucie. Kapitalne dośrodkowanie Tomasza Hołoty, na gola mógł zamienić Paixao. Portugalczyk główkował, ale piłka o centymetry minęła słupek!

W 21 minucie Robert Pich potężnie uderzył z dystansu. Piłka przeleciała nad poprzeczką, choć niewiele zabrakło, by Słowak zmieścił futbolówkę w okienku bramki.

Śląsk swoją dominację mógł potwierdzić w 27 minucie. Dobrą sytuację miał Marco Paixao, ale jego strzał w porę zablokował Arkadiusz Głowacki.

W 38 minucie w końcu odpowiedziała Wisła. Z lewej strony dośrodkował Semir Stilic, a głową strzelał Wilde Donald Guerrier. Skończyło się na strachu. Piłka po uderzenia Haitańczyka po koźle przeleciała nad bramką.

Druga połowę mocno otworzyła Wisła. W 49 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się wbiegający w pole karne Łukasz Burliga. Obrońca Wisły dostał znakomite podanie od Semira Stilica, ale jego strzał poszybował nad bramką.

W 54 minucie Śląsk uratowała już tylko poprzeczka. Trafił w nią Dariusz Dudka. Futbolówka pozostała w placu gry, ale nikt nie zdołał jej dobić.

Po godzinie gry obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany. Tadeusz Pawłowski ściągnął z boiska Krzysztofa Ostrowskiego. W jego miejsce wszedł Flavio Paixao. Chwilę wcześniej w Wiśle plac gry opuścił Rafał Boguski, którego zmienił Ostoja Stjepanović.

W 68 minucie kibice na Stadionie Miejskim w końcu doczekali się gola! Zdobył go Robert Pich. Z rzutu wolnego dośrodkował wprowadzony chwilę wcześniej Peter Grajciar, a obrońcy Wisły wybili piłkę przed pole karne. Tam na futbolówkę czekał już Pich. Słowak przyjął, uderzył z woleja i było 1:0 dla Śląska!

Jak ta sytuacja wyglądała z perspektywy samego Picha?

W 71 minucie zagotowało się w polu karnym Wisły. Piłkę ręką zagrał Jović, ale według sędziego Raczkowskiego nie kwalifikowało się to na podyktowanie "jedenastki".

Wisła do końca dążyła do wyrównania, ale Śląsk nie wypuścił już korzystnego wyniku i wygrał 1:0.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Gol: Robert Pich 68'

Skład Śląska: Pawełek -Zieliński, Celeban, Hołota, Pawelec- Hateley, Danielewicz- Ostrowski (Flavio Paixao 60'), M. Machaj (Grajciar 66'), Pich - M. Paixao.

Skład Wisły: Buchalik - Burliga (Garguła 73'), Sadlok, Głowacki, Jović - Dudka, Jankowski, Stlić - Guerrier, Boguski (Stjepanović 58'), Barrientos (Stępiński 80').

Powiedzieli po meczu:

"Grało mi się dobrze i chciałbym, żeby mój poziom się ustabilizował" - mówi zawodnik Śląska, Robert Pich.

"Mieliśmy swoje okazje, ale zabrakło bramki" - przyznawał pomocnik Wisły, Semir Stilić.

"Pierwszą połowę graliśmy zdecydowanie lepiej niż Wisła" - ocenił piłkarz gospodarzy, Tomasz Hołota.

Ten wynik oznacza, że wrocławska drużyna skończyła fazę zasadniczą na czwartym miejscu.Dzięki temu zespół Tadeusza Pawłowskiego w ostatnich siedmiu kolejkach zagra cztery spotkania u siebie. W tabeli po podziale dorobku, Śląsk ma 23 punkty. Prowadzi Legia Warszawa (28 punktów po podziale) , przed Lechem Poznań (27 punktów) i Jagiellonią Białystok (25 punktów) .

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej Ekstraklasy

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (Robert Pich 68')

Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:1 (Miroslav Covilo 58', Deniss Rakels 70', Dariusz Zjawiński 80' - Sebastian Olszar 44')

Górnik Łęczna - Piast Gliwice 1:2 (Grzegorz Bonin 26' - Kamil Wilczek 29', 63')

Górnik Zabrze - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (Robert Jeż 1', 84' - Josip Barisić 51')

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 2:0 (Przemysław Frankowski 27', Patryk Tuszyński 67')

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 3:2 (Oliver Kapo 8', Luis Carlos 13', Rafael Porcellis 71' - Kevin Frisenbichler 14', Maciej Makuszewski 19')

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:1 (Guilherme 50', Igor Lewczuk 69' - Łukasz Zwoliński 3')

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 0:2 (Dariusz Formella 47', Kasper Hamalainen 87')