Szczypiorniści Zagłębia Lubin pokonali Gwardię Opole

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-08-06 06:41 | Zmodyfikowano: 2015-08-06 06:57

To był drugi sparring tych drużyn przed sezonem ekstraklasy. Pierwsze spotkanie w Opolu zakończyło się remisem 27:27.

Najlepszym zawodnikiem Zagłębia był Wojciech Gumiński, który zdobył 7 goli i brał na siebie cieżar rzucania bramek. Przez większą część pierwszej połowy gra była wyrównana, dopiero w końcówce Zagłębie odskoczyło na kilka goli i objęło prowadzenie 16:12.

W drugiej połowie w bramce dobrze spisywał się Jurii Shamrylo. Skuteczni byli Nikola Dzono, Faruk Halilbegović i Kamil Krieger. Na dziesięć minut przed końcem zespół z Lubina prowadził różnicą aż dziewięciu bramek. W ostatnich fragmentach meczu Gwardia odrobiła część strat.

Zagłębie Lubin – Gwardia Opole 29:24 (16:12)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo – Gumiński 7, Stankiewicz 1, Szymyślik 2, Macharashvili 1, Halilbegović 5, Krieger 6, Czuwara 1, Dzono 4, Marciniak 1, Pietruszko 1, Dziwiński.

Dziś w innym meczu sparringowym Śląsk Wrocław zmierzy się z Chrobrym Głogów.