Polacy wygrali Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-08-25 06:24 | Zmodyfikowano: 2015-08-25 06:27

Polacy rywalizację z siatkarzami znad Sekwany zaczęli słabo. Przegrali pierwsze dwa sety. W inauguracyjnej partii rywalizacja toczyła się na przewagi. Przy stanie 25:25 w siatkę zaserwował Piotr Nowakowski. Kolejna akcja zakończyła seta. Przechodzącą piłkę skończył Kevin Le Roux i biało-czerwoni przegrali 25:27.

Druga partia była dużo mniej wyrównana. Polacy byli gorsi już nawet 10:17. Tych strat nie udało się odrobić. Po zepsutym serwisie Michała Kubika - 19:24 - Francuzi mieli piłkę setową. Punkt daliśmy im w prezencie. Rafał Buszek zaatakował w aut i było 19:25 i 0:2.

Pobudka przyszła dopiero w trzecim secie. Wybudzanie z drzemki trochę jednak trwało. Nasi siatkarze przegrywali już 11:15. Potem było nawet 15:19. Polacy złapali Francuzów dopiero na ostatniej prostej. Goście mieli już piłkę meczową przy stanie 24:22. Biało-czerwoni wyszli jednak z tej opresji. Po kontrze Artura Szalpuka zrobiło się 25:24 dla nas. Ten sam zawodnik skończył kolejną akcję i było po secie - 26:24 dla Polaków.

W czwartej partii w końcu obyło się bez gonitwy, choć też było ciekawie. Biało-czerwoni od początku byli na minimalnym prowadzeniu. Tak też kończył się ten set. Przy stanie po 23 Francuzi zepsuli zagrywkę. Remis w setach dał z kolei Michał Kubiak. O wszystkim decydował zatem tie-break.

Polacy kluczową część meczu zaczęli bardzo dobrze. Kiedy Kubiak obił francuski blok prowadziliśmy 6:3. Gorąco zrobiło się kilka akcji później. Dawid Konarski po skosie uderzył w aut i było po 11. Na nerwach się jednak skończyło. Przy stanie 14:13 biało-czerwoni mieli piłkę meczową i wykorzystali ją w pierwszym podejściu. Pomógł w tym Earvin Ngapeth, który uderzył w aut. Polska wygrała tie-break 15:13 i cały mecz 3:2.

Polska - Francja 3:2 (25:27, 19:25, 26:24, 25:23, 15:13)

We wcześniejszym spotkaniu Japonia wygrała z Iranem 3:0 (33:31, 25:21, 25:20)