Jeśli o igrzyska to z Rosją. Jeśli o kolejny turniej to z Niemcami

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-09 19:10 | Zmodyfikowano: 2016-01-09 19:11

W Berlinie rywalizuje dziś najlepsza czwórka turnieju. Za nami już pierwszy półfinał. Niemcy przegrali z Rosją 1:3. Ozdobą spotkania był pierwszy set. Gospodarze wygrali go na przewagi – uwaga – 33:31! Potem jednak końcówki na swoją korzyść rozstrzygali Rosjanie. Wygrywali kolejno 25:22, 25:19 i 26:24.

O 19.30 na parkiet wyjdą biało-czerwoni. Ich rywalami będą Francuzi – jedyni niepokonani na turnieju. Trójkolorowi w fazie grupowej odprawili Rosję, Finlandię i Bułgarię i tylko z tą pierwszą reprezentacją stracili seta. W pozostałych spotkaniach wygrali do zera.

Polacy jeśli pokonają Francuzów będą już pewni kolejnej olimpijskiej szansy na turnieju interkontynentalnym. Zwycięstwo w półfinale, a potem w finale z Rosją dałaby przepustkę do Rio. Z kolei przegrany półfinał nie przekreśli jeszcze szans naszych siatkarzy na wyjazd na igrzyska. Wtedy jednak trzeba będzie wygrać w meczu o trzecie miejsce z Niemcami, co otworzy drogę do wspominanych zawodów interkontynentalnych.