Delight My Fire wygrywa Wielką Wrocławską (FOTO)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-09-06 20:44 | Zmodyfikowano: 2015-09-06 21:17

Deszczowa i wietrzna aura nie odstraszyły fanów wyścigów konnych. Drugą część wyścigowego weekendu na wrocławskim hipodromie oglądało kilka tysięcy widzów. Dodatkowym magnesem dla kibiców była wizyta na Partynicach piłkarskiej drużyny Śląska Wrocław.

Trener Tadeusz Pawłowski i jego podopieczni rozdali setki autografów, podpisali mnóstwo zdjęć i koszulek oraz pozowali do wspólnych fotografii. Najmłodsi adepci futbolu mieli także szansę wziąć udział w pokazowym treningu razem z profesjonalnymi piłkarzami. 

Kulminacyjnym wydarzeniem niedzielnych zmagań na torze była Wielka Wrocławska Nagroda Totalizatora Sportowego - największa gonitwa przeszkodowa w Polsce. Rumaki do pokonania miały dystans 5000 metrów, na którym znalazły się aż 22 przeszkody. Pula nagród wynosiła aż 175 tys. złotych. W gonitwie dnia rywalizowało 12 koni, które od startu przez większą część wyścigu podążały w zwartej grupie. Na czele galopował Demon Magic. W drugiej części gonitwy do lidera dołączyła Delight My Fire czeskiego trenera Radima Bodlaka. Dosiadana przez Słowaka Lukasa Matusky'ego klacz jeszcze przed wyjściem na końcową prostą odskoczyła rywalom. Przewaga, jaką wypracowała, wystarczyła, by obronić zwycięstwo przed mocno finiszującym Larizano. Na trzecie miejsce w końcówce awansowała Silver Star, czwarty przybiegł Mimir, a piąty był Sztorm.

Oprócz Wielkiej Wrocławskiej w niedzielę na Partynicach rozegrano 6 innych gonitw. W trzech z nich zwyciężyły konie trenowane przez Michała Borkowskiego. W Grand Prix White Turf Sankt Moritz triumfowała Jałta pod Natalią Hendzel, wśród arabów rywalizujących w gonitwie szóstej na dystansie 1600 metrów jako pierwszy celownik minął Marlon pod Markiem Breziną, a w starciu 3-letnich i starszych koni na dystansie 2200 metrów zwyciężył Newerly dosiadany przez Natalię Hendzel.

W gonitwie z przeszkodami dla 4-letnich koni zwyciężył Netto pod Piotrem Dębowskim, którego trenuje Zdzisław Lica. W pucharze młodych jeźdźców najlepsza okazała się Diagnoza dosiadana przez podopieczną trenera Roberta Świątka - Joannę Wyrzyk. W gonitwie o Nagrodę Toru Wyścigowego w Pardubicach triumfowała Regine pod Jaroslavem Myską. Trenerem Reginy jest Cestmir Olehla.

Już za tydzień kolejne emocje na Partynicach. Tym razem nie za sprawą gonitw płaskich czy przeszkodowych. W piątek rusza Puchar Euroazji w Łucznictwie Konnym. W ramach imprezy zobaczymy m.in. bitwę łuczników oraz zawody łucznictwa tradycyjnego. Będzie również okazja odwiedzić tatarską jurtę, spróbować przysmaków egzotycznej kuchni, czy wziąć udział w wykładach poświęconych tatarskiej kulturze. Zawody potrwają do niedzieli. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

 

 

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.