Wałbrzych: Ruszyły prace na słynnym 65. km trasy kolejowej

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-09-14 13:19 | Zmodyfikowano: 2015-09-14 13:20
A|A|A

fot. Michał Wyszowski

Rozpoczęły się prace na słynnym już 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych, pod którym ma być ukryty tzw. Złoty pociąg. Na miejscu są pracownicy firmy, która ma uprzątnąć ten teren. Są wyposażeni w piły, ciągnik i karczują teren. Prace są prowadzone na zlecenie Polskich Linii Kolejowych. Nie wiadomo ile potrwają, ale wiadomo że po ich zakończeniu teren ma być przejęty przez wojsko.

Według wojskowych specjalistów istnieje potrzeba oczyszczenia terenu, aby we wskazanym miejscu mogły być prowadzone dalsze, specjalistyczne już badania, z użyciem urządzeń penetrujących grunt.

Teren jest wciąż chroniony przez straż ochrony kolei Nie można tam wejść, ale prowadzone prace można oglądać z mostu przy ul. Uczniowskiej.

Czytaj więcej o sprawie "złotego pociągu":

 

 
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~purity
2015-09-18 02:06:14
z adresu IP: (88.220.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wałbrzych zamiast wykorzystać tę sytuację i zrobić sobie niesamowity PR na cały świat za śmieszne pieniądze, kompromituje się czymś takim... Jak to powinno wyglądać? Relacja 24/h z miejsca, ekipy telewizyjne, eksperci, światła, Natalia Siwiec, pączki, barszcz, archeolodzy, owoce z biedronki i jeszcze raz Natalia Siwiec 24/h!!!. To chcą widzieć ludzie. A nie paru typa szukających grzybów, których nie ma z powodu suszy...
~Komentarz został usunięty
2015-09-15 18:55:41
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~jaja
2015-09-15 00:42:55
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dziady j....
~YENDRECK
2015-09-15 00:22:21
z adresu IP: (168.93.xxx.xxx)
Ocena: 0
na tyle stac powiat Walbrzych? lata 70-te, Bareja, kon by sie usmial, do czego jeszcze porownac to liryczne w swym przekazie zmaganie sie z przyroda ?
~Twój mózg
2015-09-14 21:48:43
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 1
....ciężki sprzęt, dwa dni i po sprawie.....ale tu chodzi o czas....
~energetyk
2015-09-14 20:12:25
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Na tym nasypie są słupy energetyczne ini wysokiego napięcia. Jesli pociąg między słupami daleko od nich to ok. Ale jeśli jest pod którymś z nich no to bedzie jeszcze jazda z energetyką żeby słup przestawić
~Tomwoj
2015-09-14 19:46:13
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 3
Przy takim tempie prac to będą karczować i równać teren przez całą zimę. Przy takim ich tempie prac, jeśli faktycznie jacyś Niemcy tego pilnują, to by szybciej na dole przekopali ziemię i przestawili ten pociąg w inne miejsce.
~Chicago
2015-09-14 19:17:30
z adresu IP: (24.15.xxx.xxx)
Ocena: 2
Imponujace tempo :-)
~gihg
2015-09-14 17:53:32
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 3
i to jest ta praca??no nie badzcie ludzie smieszni heheh
~samotny73
2015-09-14 15:45:57
z adresu IP: (83.31.xxx.xxx)
Ocena: 12
najpierw pracownicy leśni rozminują a potem wpuszczą wojsko
~Gość
2015-09-14 14:35:10
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 6
Jak się będą w takim tempie pie....lić z tym oczyszczaniem to do zimy nie zrobią. Jedna specjalistyczna maszyna i 2 dni by było bez czysto!