Wrocławskie siatkarki trenują z mistrzyniami Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-09-30 20:46 | Zmodyfikowano: 2015-09-30 20:47

Braki kadrowe to problem wielu czołowych zespołów nie tylko Orlen Ligi. Gdy najlepsze zawodniczki walczą o medale z reprezentacjami narodowymi, trenerzy klubowi muszą się mocno natrudzić by odpowiednio przygotować zespoły do zbliżających się rozgrywek ligowych. Impel Wrocław musi sobie radzić w okresie przygotowawczym bez powołanej do naszej kadry Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty. W reprezentacjach swoich krajów występują ponadto Lenka Dürr oraz Andrea Kossanyiova. Dopiero we wtorek do wrocławskiej drużyny dołączyły dwie przyjmujące Kristin Hildebrand i Carolina Costagrande.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są ostatnio wspólne treningi dwóch klubów. Z takie opcji skorzystał Impel, który przez najbliższe dni ćwiczyć będzie w Szczecinie z Chemikiem Police. Mistrzynie Polski na czas ME doznały jeszcze większego ubytku kadrowego niż drużyna z Wrocławia. W samej tylko reprezentacji Polski na trwającym obecnie europejskim czempionacie występuje aż sześć zawodniczek Chemika!

W Szczecinie oba zespoły będą mogły przećwiczyć m.in. sytuacje boiskowe, które przy ograniczonej kadrze trudno było trenować. Nie zabraknie także elementu rywalizacji – część treningów będzie punktowana.

Tuż przed startem Orlen Ligi wrocławskie siatkarki zagrają w mocno obsadzonym turnieju w Szamotułach. Pierwszy mecz nowego sezonu - 15 października w Hali Orbita.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.