Piłkarze Miedzi znów tracą punkty w końcówce meczu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-31 16:17 | Zmodyfikowano: 2015-10-31 16:21

Drugi z rzędu wyjazdowy mecz podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza zakończył się porażką w dramatycznych okolicznościach. W 13. kolejce Miedź przegrała w Nowym Sączu z Sandecją 2:3, tracąc decydującego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. W Katowicach było podobnie. Legniczanie znów nie potrafili dowieźć korzystnego wyniku do końcowego gwizdka.

Po tym jak przed tygodniem podopieczni Ryszarda Tarasiewicza rozbili przedostatnią w rozgrywkach Olimpię Grudziądz 4:0, kibice Miedzi liczyli, że ich ulubieńcy poradzą sobie także w starciu z ostatnią drużyną w lidze. Początek zdawał się potwierdzać te prognozy. W pierwszej, bardzo słabej połowie meczu, goście już w 8. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Hiszpan Marquitos, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciecha Łobodzińskiego.

Po zmianie odważniej zaatakowali gospodarze, ale ich ataki długo nie przynosiły efektu. Aż do 88. minuty, gdy Mateusza Lisa strzałem z ostrego kąta pokonał Adam Czerkas. Legniczanie nie zdołali się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, gdy spadł na nich kolejny cios. W doliczonym czasie gry głową strzelił Patryk Kun. Piłka najpierw odbiła się od słupka, a potem wtoczyła się do bramki Miedzi. W takich okolicznościach legniczanie przegrali, praktycznie wygrany, mecz.

Rozwój Katowice - Miedź Legnica 2:1 (0:1)
Bramki: Adam Czerkas 88, Patryk Kun 90+1 - Marquitos 8.

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński - Raul Gonzalez Guzman, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Damian Mielnik - Kamil Cholerzyński, Michał Gałecki (46 Patryk Kun), Bartosz Jaroszek (74 Robert Tkocz), Joshua Balogun Kayode (78 Filip Kozłowski), Tomasz Wróbel - Adam Czerkas.

Miedź Legnica: Mateusz Lis - Grzegorz Bartczak (79 Rumen Trifonov), Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Błażej Telichowski - Keon Daniel, Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński, Marquitos, Marcin Garuch - Valerijs Sabala (51 Bartosz Ślusarski).

Żółte kartki: Przemysław Gałecki, Damian Mielnik (Rozwój) oraz Marquitos (Miedź).