Lider lepszy od Miedziowych. Piast - Zagłębie 2:0

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-31 20:55 | Zmodyfikowano: 2015-10-31 20:58

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla drużyny Piotr Stokowca. Już pierwsza groźniejsza akcja gospodarzy dała Piastowi prowadzenie. Marcin Pietrowski popisał się długim podaniem do Josipa Baricicia. Chorwat mimo obecności Macieja Dąbrowskiego płaskim strzałem ze środka pola karnego pokonał Konrada Forenca. Lubinianie próbowali szybko odpowiedzieć. Skończyło się tylko na trafieniu Michala Papadopulosa w poprzeczkę oraz niecelnych strzałach Lubomíra Guldana i Jarosław Kubickiego.

W drugiej połowie inicjatywę znów przejęli piłkarze lidera ekstraklasy. Gospodarze ostrzeliwali bramkę Konrada Forenca, ale bramkarz Miedziowych obronną ręką wychodził z opresji. Najwięcej pracy miał w 53 minucie, gdy obronił w sytuacji sam na sam z Martinem Nesporem. Do odbitej przez golkipera Zagłębia futbolówki dopadł jeszcze Bartosz Szeliga, ale Forenc znowu fantastycznie interweniował. Trzecie uderzenie w tej samej akcji oddał Kamil Vacek, ale tym razem próba była już niecelna.

Szczęście opuściło gości w 70. minucie. Kolejna dynamiczna akcja podopiecznych Radoslava Latala - dała im drugą bramkę. Kamil Vacek precyzyjnie ze skrzydła wyłożył piłkę Barisiciowi, a ten z bliska dopełnił formalności.

Piłkarze Zagłębia nie zdołali zdobyć nawet kontaktowego gola, bo ich gra ofensywna tego dnia pozostawiała wiele do życzenia. Lubinianie przez 90 minut nie zdołali oddać żadnego celnego strzału na bramkę Piasta.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki Josip Barisić 8 i 70.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Kornel Osyra, Uros Korun, Hebert Silva Santos - Kamil Vacek, Radosław Murawski - Marcin Pietrowski, Bartosz Szeliga (64 Tomasz Mokwa), Patrik Mraz - Josip Barisić (87 Mateusz Mak), Martin Nespor (60 Sasa Zivec).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Aleksandr Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Łukasz Piątek (59 Krzysztof Janus), Jarosław Kubicki - Adrian Rakowski, Jan Vlasko (81 Arkadiusz Woźniak), Krzysztof Piątek (59 Łukasz Janoszka) - Michal Papadopulos.

Żółte kartki: Barisić, Korun (Piast) oraz Papadopulos, Todorovski, Rakowski, Cotra, Dąbrowski, Janoszka (Zagłębie).