Szlagier dla koszykarek Ślęzy! Wrocławianki rozbiły Artego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-31 21:50

Szlagierowe spotkanie rozpoczęło się nie najlepiej dla podopiecznych Algirdasa Paulauskasa. Zawodniczki Ślęzy konfrontację z liderem rozgrywek zaczęły nerwowo i po 6 minutach przegrywały już 6:18. Później jednak wszystko jednak w zespole z Wrocławia zaczęło funkcjonować jak należy i miejscowe zaczęły dominować na parkiecie.

Do szatni wrocławianki schodziły przy skromnym prowadzeniu 43:40. Kluczowe dla losów spotkania okazały się pierwsze minuty trzeciej kwarty. Konkretnie pięć, w czasie których Ślęza powiększył przewagę do 10 punktów (53:43). Duża w tym zasługa najlepszej zawodniczki tego spotkania Magdaleny Leciejewskiej. Silna skrzydłowa Ślęzy zdobyła w tym okresie 6 punktów, a całe spotkanie zakończyła z dorobkiem 21 punktów i 7 zbiórek.

Leciejewska miała tego dnia solidne wsparcie w pozostałych koleżankach z zespołu. Świetnie rozgrywały Sandra Linkeviciene i Katarzyna Krężel (odpowiednio 6 i 5 asyst), a w walce na tablicach bardzo pomagał Agnieszka Śnieżek (7 zbiórek). Właśnie w tych elementach wrocławianki zdecydowanie zdominowały zespół z Bydgoszczy. Rywalizację w zbiórkach zespół Algirdasa Paulauskasa wygrał 34:19, a zespołowa gra Ślęzy dała jeszcze bardziej miażdżącą przewagę w asystach (25:5). Kluczowym czynnikiem okazał się także bardzo dobra tego dnia skuteczność wrocławianek w rzutach gry (61% - przy 42% rywalek).

Od połowy trzeciej kwarty miejscowe konsekwentnie powiększały przewagę, która na minutę przed końcem wyniosła już 25 punktów.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 89:67 (20:25, 23:15, 18:11, 28:16)

Ślęza: Leciejewska 21, Linkeviciene 17, Śnieżek 15, Sulciute 11, Krężel 9, Shegog 8, Czarnecka 6, Mistygacz 2.

Artego: McBride 23, Carter 13, Reid 12, Pawlak 7, Koc 6, Morris 3, Międzik 3, Fikiel 0.