Koncertowa czwarta kwarta daje Ślęzie zwycięstwo w Bydgoszczy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-09 19:48 | Zmodyfikowano: 2016-10-09 19:59

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości. Ślęza miała mocny początek. Po tym jak przegrywała 3:5, przeprowadziła serię 11:0. Świetnie grała Agnieszka Skobel, która zdobyła wtedy siedem punktów. Kiedy po jej dwutakcie piłka wpadła do kosza, to wrocławianki prowadziły 16:3, na cztery minuty przed końcem kwarty. Skobel dorzuciła w tej odsłonie jeszcze jedną trójkę, a Ślęza była lepsza 24:15.

W drugiej kwarcie Artego zbliżyło się do dolnośląskiej drużyny na dwa punkty (24:22), ale nie było w tym nic dziwnego, skoro przez cztery pierwsze minuty wrocławianki pozostawały bez punktu. Złą passę przerwała dopiero Nikki Greene, a kiedy minutę później zza łuku przymierzyła Skobel (29:22), Ślęza znów mogła złapać oddech. Do przerwy zawodniczki Arkadiusza Rusina prowadziły 39:28.

Po przerwie do gry wróciła drużyna gospodarzy. Kiedy nieco ponad po minucie trzeciej kwarty kolejne punkty (już 16.) zdobyła Skobel, to wrocławianki były lepsze 41:30. Przez następne 3,5 minuty na parkiecie istniało jednak już tylko Artego. Seria 13:0 odwróciła mecz. Po 5 punktów zdobyły wtedy Elżbieta Międzik i Maurita Reid. Bydgoszczanki prowadziły 43:41 i także na koniec kwarty były lepsze - 54:42. Ostatnie punkty w tej odsłonie zanotowała Międzik, która miała na koncie już 17 "oczek" i jak miało się za chwilę okazać... więcej już nie dorzuciła.

Czwarta kwarta zamiast wielkich emocji przyniosła bowiem koncert Ślęzy. Jeszcze na niespełna 9 minut przed ostatnią syreną górą było Artego - 56:54. Przez kolejne 8 minut do kosza trafiały jednak tylko zawodniczki gości. Wrocławianki wygrały mecz rewelacyjną serią 20:0 w której największe udziały miały Sharnee Zoll, Nikki Greene i Marisa Kastanek. Każda z nich zdobyła w tym czasie po sześć punktów, z czego Kastanek dwukrotnie popisała się celnymi rzutami zza łuku. W ostatniej kwarcie Ślęza była lepsza aż 22:4 i ostatecznie wygrała w Bydgoszczy różnicą 16 punktów.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 58:74 (15:24, 13:15, 26:13, 4:22)

Punkty dla Artego: Międzik 17, Stallworth 15, Reid 13, Koc 9, Szybała 4

Punkty dla Ślęzy: Skobel 19, Greene 17, Zoll 14, Kastanek 11, Śnieżek 5, Kaczmarczyk 5, Rymarenko 3