Ślęza zagra z rozdrażnioną Wisłą. Wrocławianki pod Wawelem

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-11-07 08:17 | Zmodyfikowano: 2015-11-07 08:18
A|A|A

fot. Piotr Zadumiński (Ślęza Wrocław)

Wisła to jeden z najlepszych klubów w całej historii koszykówki kobiecej w Polsce. Jest rekordzistą pod względem liczby tytułów mistrza kraju – ma ich na koniec aż 24. W latach 2011-2015 „Biała Gwiazda” wzbogaciła swoją kolekcję o cztery złote medale. W bieżącym sezonie krakowianki celują w kolejny. Potwierdzeniem tych aspiracji jest sześć zwycięstw i tylko jedna porażka (w Polkowicach z MKS-em).

Występy w Tauron Basket Lidze Kobiet wiślaczki łączą z rywalizacją w Eurolidze. Na razie jednak nie mają się czym pochwalić, bowiem przegrywały wszystkie cztery spotkanie – z Castors Braine (Belgia), Spar Citylift Girona (Hiszpania), UMMC Jekaterynburg (Rosja) oraz z ZVVZ USK Praga (Czechy).

O sile krakowskiego zespołu stanowią takie zawodniczki, jak: Yvonne Turner, Laura Nicholls, Cristina Ouvina, czy Katerina Zohnova. Olbrzymi wpływ na grę Wisły stanowią także Polki – Justyna Żurowska-Cegielska, Magdalena Ziętara i Małgorzata Misiuk. Nad wszystkim czuwa trener Jose Hernandez.

Wisła to jedna z najlepszych drużyn w kraju, ale Ślęza nie stoi na straconej pozycji. Nadzieje na przywiezienia zwycięstwa z Krakowa rozbudził ubiegłotygodniowy mecz wrocławianek z Artego Bydgoszcz. Przypomnijmy, że podopieczne Algirdasa Paulauskasa rozbiły wicemistrzynie Polski 89:67.

Warto wspomnieć, że w Ślęzie są cztery zawodniczki, które w przeszłości reprezentowały Wisłę i zdobywały z nią wielkie sukcesy. Mowa o Joannie Czarneckiej, Katarzynie Krężel, Magdalenie Leciejewskiej i Agnieszce Śnieżek.

Dodajmy jeszcze, że obie drużyny rywalizowały w przedsezonowym turnieju memoriałowym Teresy Kępki-Swędrowskiej. Wrocławianki przegrały 71:86.

Początek meczu 8. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław o godz. 17.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama