Jedni w Dubaju inni w Hiszpanii. CCC Sprandi Polkowice rozpoczyna sezon

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-03 10:29 | Zmodyfikowano: 2016-02-03 10:29
A|A|A

fot. Facebook CCC Sprandi Polkowice

Zmagania w Dubaju i innych azjatyckich wyścigach zapowiadaliśmy już wcześniej.

Teraz czas na zmagania na Półwyspie Iberyjskim. Volta a la Comunitat Valenciana wraca do światowego kalendarza po 8 latach przerwy. Wyścig rozpoczyna się od 16-kilometrowej jazdy indywidualnej. Potem rozegra się teoretycznie najcięższy etap, czyli 163 kilometry z Castellon do Fredes.

Kluczowy dla całej rywalizacji może być czwarty, przedostatni etap. 141 kilometrów z Orihuela do Xorret del Catí to przede wszystkim trudny finisz. Meta znajduje się tam na zjeździe, a szczyt ostatniego wzniesienia usytuowany jest zaledwie kilka kilometrów przed „kreską".

"W hiszpańskim wyścigu nie zabraknie ciężkich, górzystych odcinków, więc zabieramy tam bardzo dobrych górali, takich jak Sylwester Szmyd oraz debiutujących w naszej ekipie Victora de la Parte i Felixa Großschartnera. Sezon zainauguruje tam również Maciej Paterski, który będzie szukał swoich szans w odjazdach, w pagórkowatym terenie. W przypadku sprintu z większej grupy o dobre miejsce powalczy szybki Bartłomiej Matysiak. Wyścig wokół Walencji będzie dla całej siódemki pierwszym startem w sezonie, a wiele ekip już w styczniu rozpoczęło ściganie i zdołało złapać rytm wyścigowy. W związku z tym „nogi” mogą się tam nie kręcić, tak jakbyśmy chcieli, ale z każdym kolejnym startem dyspozycja powinna rosnąć" - wyjaśnia Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Program Volta a la Comunitat Valenciana (3-7.02)

Etap 1 (ITT) – Benicàssim › Oropesa del Mar – 16,25km
Etap 2 – Castellon › Fredes – 163,3km
Etap 3 – Sagunto › Alzira – 173,5km
Etap 4 – Orihuela › Xorret del Catí – 141,3km
Etap 5 – Valencia › Valencia – 120,6km

Po zakończeniu tej etapówki zmodyfikowany skład weźmie udział w kolejnych trzech hiszpańskich wyścigach – Vuelta Ciclista a la Region de Murcia (13 lutego, 1.1), Clasica de Almeria (14 lutego, 1.1) i Ruta del Sol (17-22 lutego, 2.1).

Skład CCC Sprandi Polkowice na Volta a la Comunitat Valenciana (3-7 lutego, 2.1): Maciej Paterski, Sylwester Szmyd, Felix Großschartner, Victor de la Parte, Nikolay Mihaylov, Bartłomiej Matysiak, Leszek Pluciński

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama