Kolarze CCC Sprandi kontynuują tour po trasach Italii

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-09-20 08:46 | Zmodyfikowano: 2016-09-20 08:46
A|A|A

fot. cccsport.eu

Pierwsze dwa wyścigi odbędą się w Toskanii. Rozpoczynający się we wtorek Giro della Toscana - to impreza dwudniowa. Coppa Sabatini – Gran Premio citta di Peccioli ma nieco skomplikowany układ, gdyż pagórkowata trasa prowadzić będzie po trzech pętlach, w części na siebie nachodzących.

Po dniu przerwy zespół CCC Sprandi Polkowice przystąpi do Giro dell’Emilia, imprezy o kategorii HC, która dwukrotnie padała łupem Davide Rebellina (ostatni raz w 2014 roku, w barwach polkowickiego zespołu). W regionie Emilia-Romagna zawodnicy zmierzą się z 213-kilometrową trasą, z bardzo ciężkim i długim podjazdem, którego szczyt usytuowany będzie na 90 kilometrze, 900 m n.p.m. Łącznie na ten dzień zaplanowano 8 wzniesień, z czego 5 na ostatnich 40 kilometrach, na których peleton 5-krotnie będzie przejeżdżać przez linię mety w San Luca. Finisz prowadzić będzie pod górę i faworyzować będzie kolarzy klasycznych.

Kolejny z wyścigów HC, Gran Premio Bruno Beghelli rozpocznie się w Trasferimento, a zakończy po 196 kilometrach w Monteveglio. Ta impreza jest przeznaczona głównie dla szybkich kolarzy, którzy potrafią się odnaleźć na pagórkowatej trasie, gdyż meta jest na płaskim.

We wszystkich czterech wyścigach pojadą dwaj Włosi, Davide Rebellin oraz Simone Ponzi, a także Felix Grossschartner i Branislau Samoilau. Tylko w dwóch pierwszych w pomarańczowych barwach wystartują Nikolay Mihaylov, Leszek Pluciński, Jakub Kaczmarek i Mateusz Taciak, a w dwóch ostatnich tę czwórkę zastąpią: Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Victor de la Parte i Jan Hirt.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martiniego (20-21 września, 2.1) i Coppa Sabatini – Gran Premio citta di Peccioli (22 września, 1.1): Davide Rebellin, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Branislau Samoilau, Nikolay Mihaylov, Leszek Pluciński, Jakub Kaczmarek, Mateusz Taciak

Skład CCC Sprandi Polkowice na Giro dell’Emilia (24 września, 1.HC) i Gran Premio Bruno Beghelli (25 września, 1.HC): Davide Rebellin, Simone Ponzi, Felix Grossschartner, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Łukasz Owsian, Victor de la Parte, Jan Hirt.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama