Weekendowe ściganie we Francji kolarzy CCC Sprandi Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-25 09:01 | Zmodyfikowano: 2017-02-25 08:11
A|A|A

fot. CCC Team Facebook

Pierwszy z wyścigów to sobotni Classic Sud Ardèche – Souvenir Francis Delpech. Kolarze pokonają w nim 200 kilometrów. W walce o zwycięstwo kluczowa będzie dyspozycja na dwóch wzniesieniach na ostatnich 50 kilometrach trasy. Kiedy zawodnicy miną ostatnie z nich do mety pozostanie już tylko 6 kilometrów.

Więcej, ale za to krótszych podjazdów będzie podczas niedzielnych zmagań w Royal Bernard Drome Classic. Łącznie kolarze przejadą 206-kilometrów. Na ostatnich 45 kilometrach będzie aż 5 małych podjazdów, a ten ostatni usytuowano na 1,5 kilometra przed metą.

Do Francji udadzą się ci sami zawodnicy, którzy zainaugurowali sezon w wyścigu Tour of Oman. Drużynę poprowadzi Simone Ponzi, który był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem „pomarańczowych” na Bliskim Wschodzie i kilkakrotnie finiszował z najlepszymi. Będzie on wspierany przez Frantiska Sisra, który ostatniego dnia zmagań w Omanie uplasował się w czołowej „15”, a także przez Patryka Stosza, Adriana Kurka, Nikolaya Mihaylova, Jakuba Kaczmarka, Branislau’a Samoilau’a i Michała Palutę.

Dla „pomarańczowych” będzie to pierwszy występ w historii istnienia tych dwóch jednodniówek. W zmaganiach uczestniczyć będą dwie ekipy UCI World Tour (Ag2R, FDJ) oraz 12 drużyn ProContinental.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Classic Sud Ardèche – Souvenir Francis Delpech (25.02, 1.1, 200km) i Royal Bernard Drome Classic (26.02, 1.1, 206km): Simone Ponzi, Frantisek Sisr, Patryk Stosz, Adrian Kurek, Nikolay Mihaylov, Jakub Kaczmarek, Branislau Samoilau, Michał Paluta

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama