ATP Montpellier: Kubot i Matkowski awansowali do ćwierćfinału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-02-03 21:17

Pierwszy set zakończył się sukcesem gospodarzy. Trójkolorowi już w trzecim gemie przełamali biało-czerwonych. Kubot i Matkowski wrócili do meczu po szóstym gemie (3:3), ale kluczowe były kolejne akcje. W dziewiątym gemie polska para przegrywała już 0:40. Udało jej się jednak obronić trzy break-pointy by potem.. przegrać. Kolejny gem Francuzi wygrali do 15 i całego seta 6:4.

W drugiej partii nikt nie oddał swojego podania więc przy stanie 6:6 doszło do tie-breaku. Wtedy zaczęły się błędy. Pierwsi pomylili się nasi tenisiści, ale straty odrobili już przy kolejnej piłce. Potem wygrali serwisy rywali na 4:2 i 7:3 i wygrali seta.

O wszystkim decydował zatem super-tie break. W nim Kubot i Matkowski dali się przełamać dwa razy, ale sami aż czterokrotnie zdobywali punkty przy podaniu rywali. Polacy wygrali 10:15 i po godzinie i 34 minutach triumfowali w całym spotkaniu.

Łukasz Kubot (KKT Wrocław) i Marcin Matkowski - Paul-Henri Mathieu / Vincent Millot 4:6, 7:6 (7-3), 10:5

Kolejnymi rywalami Kubota i Matkowskiego będą Jonathan Marray i Mahesh Bhupathi. Brytyjczyk i reprezentant Indii pokonali Tomasza Bednarka i Denisa Istomina z Uzbekistanu 6:3, 3:6, 10:6.