Polskie koszykarki przegrały z Białorusią

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-02-24 22:17

Polskie koszykarki przegrały w Mińsku z Białorusią 62:79 w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. To druga porażka podopiecznych bułgarskiego trenera Teodora Mołłowa w tych rozgrywkach. Polki wcześniej pokonały u siebie środowe rywalki oraz przegrały na wyjeździe z Belgią.

Białorusinki rozpoczęły to spotkanie dużo lepiej i po dwóch minutach prowadziły 8:0. Rywalki cały czas kontrolowały sytację na parkiecie i po pierwszej kwarcie wysoko prowadziły 24:9. Przewaga rywalek rosła z każdą minutą. Na przerwę Białorusinki schodziły 22-punktową przewagą.

Trzecia kwarta była zdecydowanie lepsza dla drużyny trenera Teodora Mollova. Szczególnie dobrze prezentowały się Angelika Stankiewicz z MSK-u Polkowice. M.in. jej dobra gra pozwoliła Polkom zmnniejszyć straty tylko do 9 oczek. Ostatnie 10 minut to bardzo spokojna i rozważna gra gospodyń. Skuteczne były przede wszystkim Harding i Verameyenka, dzięki czemu rywalki ostatecznie wygrały 79:62.

Najlepszą zawodniczką Biało-Czerwonych była Angelika Stankiewicz z MKS-u Polkowice - rzuciła 18 punktów. Dwa oczka dołożyła też Agnieszka Śnieżek ze Ślęzy Wrocław.

Ostatnie spotkanie - z Belgijkami - "Biało-czerwone" zagrają 23 listopada w Polsce.

W eliminacjach kobiecego Eurobasketu, który w 2017 roku odbędzie się w Czechach biorą udział 33 zespoły. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy dziewięciu grup oraz sześć najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Białoruś - Polska 79:62 (24:9, 22:16, 15:27, 18:10)

Białoruś: Verameyenka 19, Harding 15, Leuchanka 12, Troina 11, Likhtarovich 10, Papova 8, Anufryienka 3, Snytsina 1, Tarasava 0

Polska: Stankiewicz 18, Żurowska-Cegielska 11, McBride 10, Skobel 7, Koc 6, Pawlak 5, Kaczmarczyk 2, Śnieżek 2, Kobryn 1, Idczak 0