Koszykarki Ślęzy rozgromione w Bydgoszczy

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-10 07:31

Problemy Ślęzy w Bydgoszczy zaczęły się jeszcze przed meczem. Sharnee Zoll i Magdalena Leciejewska, a więc kluczowe zawodniczki zespołu zmagały się z przeziębieniem i gorączką. To się odbiło na ich grze indywidualnej, a w konsekwencji całego zespołu.

Ślęza trzymała się blisko Artego tylko w pierwszej kwarcie. Po sześciu minutach gry wrocławianki prowadziły nawet 14:10. Od tego momentu nastąpił jednak świetny fragment gry bydgoszczanek, które zdobyły aż 15 punktów z rzędu. Przyjezdne nie odpowiedziały ani jednym i tak oto zrobiło się 25:14.

Udane akcje Chay Shegog i Sandry Linkeviciene pozwoliły zbliżyć się na cztery oczka, ale jak się później okazało, to był w zasadzie ostatni fragment dobrej gry Ślęzy w Bydgoszczy. Jeszcze przed przerwą Artego odskoczyło na 17 punktów różnicy (40:23).

Po zmianie stron miejscowe nie zwolniły tempa. Ich przewaga rosła z minuty na minutę. Po trzech kwartach było już 64:36 dla Artego. Ale to nie oznaczało, że wrocławianki nie miały już o co grać. Wśród wrocławskich kibiców ciągle tliła się nadzieja, że przynajmniej uda się pokonać bydgoszczanki w dwumeczu (u siebie Ślęza wygrała 89:67). Jednak i to okazało się zbyt trudnym zadaniem dla podopiecznych Algirdasa Paulauskasa.

Ostatecznie Ślęza przegrała 49:84, przez co do prowadzącej w tabeli Wisły Can-Pack Kraków traci dwa punkty, a do Artego i MKS-u Polkowice jeden. W sezonie zasadniczym wrocławianki zmierzą się jeszcze z KSSSE AZS-em PWSZ Gorzów Wlkp. (dom) o JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec (wyjazd). By przesunąć się w górę przed play-offami nie tylko muszą wygrać oba spotkania, ale liczyć na potknięcia rywali z czołówki.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 84:49 (19:14, 21:9, 24:13, 20:13)

Artego: Darxia Morris 20 (2), Amisha Carter 17, Elżbieta Międzik 15 (3), Martyna Koc 12 (2), Julie McBride 8 (1), Aleksandra Pawlak 8 (2), Maurita Reid 4.

Ślęza: Chay Shegog 12, Marissa Kastanek 7 (1), Agnieszka Kaczmarczyk 7, Katarzyna Krężel 7 (1), Sharnee Zoll 6, Sandra Linkeviciene 5 (1), Magdalena Leciejewska 3, Egle Sulciute 2, Dorota Mistygacz, Agnieszka Śnieżek.