Davide Rebellin - najlepszy z kolarzy CCC w wyścigu Tirreno-Adriatico

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-10 22:14 | Zmodyfikowano: 2016-03-10 22:14

Drugie miejsce ze stratą sekundy zajął mistrz świata Słowak Peter Sagan (Tinkoff), a trzecie Norweg Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Najlepszy z Polaków Michał Kwiatkowski (Team Sky) był 9. - także sekunda straty do zwycięzcy.

Z ośmioosobowej grupy CCC Sprandi Polkowice najbardziej aktywny tego dnia był Nikołaj Michajłow. Bułgar oderwał się tuż po starcie, razem z piątką innych kolarzy. Po pierwszych 60, głównie płaskich, kilometrach uciekinierzy uzyskali najwyższą przewagę, na poziomie 7 minut. 18 kilometrów przed metą z przewagi pozostała już tylko minuta.

Michajłow został schwytany u podnóża decydującego wzniesienia, 10 kilometrów przed końcem etapu. Chwilę później doścignięci zostali pozostali uciekinierzy. Tuż przed samym szczytem kilka metrów przewagi uzyskał Zdenek Stybar. Wystarczyło, by Czech sięgnął po wygraną.

W pierwszej głównej grupie za zwycięzcą finiszował Davide Rebellin. Włoch, który zajął 23. miejsce, był najwyżej sklasyfikowanym tego dnia kolarzem zespołu z Polkowic. Najlepszy z Polaków w CCC Sprandi - Leszek Pluciński był 75.

Stybar został liderem klasyfikacji generalnej. Czech o 9 sekund wyprzedza Belga Grega van Avermaeta (BMC Racing) i Amerykanina Tejay'a van Garderena (BMC Racing). Michał Kwiatkowski jest 18. i traci do lidera 30 sekund. Rebellin zajmuje 39., a Pluciński 81. miejsce.