Koszykarskie derby regionu - PGE Turów kontra Śląsk

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-03-20 17:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-20 17:30
A|A|A

To 24 kolejka Tauron Basket Ligi. Obie drużyny w tym sezonie to dwie różnie bajki. Turów od początku nie ukrywał, że wchodzi w przebudowę. Po kiepskim starcie zdołał jednak dobić do poziomu play-offów i teraz walczy o ósme miejsce (aktualnie jest 9.) z Wilkami Morskimi Szczecin i Asseco Gdynia.

Śląsk miał wielkie ambicje, ale skład oparty na Amerykanach okazał się totalną klapą. Teraz z rotacją w której jest miejsce dla sporej liczby młodych zawodników próbuje zachować twarz. Udaje się to m.in. dzięki trenerowi Emilowi Rajkovicowi i Denisowi Ikovlevowi. Ten drugi to lider drużyny na parkiecie, którą poprowadził ostatnio do zwycięstwa nad Stalą Ostrów Wielkopolski 79:73. Zespól ze stolicy regionu zajmuje aktualnie 14 miejsce.

PGE Turów ostatnio pokonał Asseco Gdynia 91:83. Starcie ze Śląskiem dla zespołu Piotra Ignatowicza może być kluczowe w kontekście wspomnianych play-offów, bo ewentualna wygrana sprawiłaby, że zespół będzie na fali przed najważniejszym meczem sezonu z Wilkami Morskimi.

Poprzednie derby - we Wrocławiu - wygrał Turów 85:72. Gwiazdą meczu był Daniel Dillon, który zdobył 25 punktów, 5 asyst i 5 zbiórek.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama