Zadecydowała końcówka. Pierwsza w tym roku porażka Chrobrego

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-03-26 19:10 | Zmodyfikowano: 2016-03-26 19:10

Szkoleniowiec Chrobrego w Grudziądzu nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Od początku przewaga należała do piłkarzy Olimpii, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe. Goście przetrwali, trwający ponad dwa kwadranse, napór rywali i końcówce pierwszej odsłony przeprowadzili skuteczną kontrę. Dwójkowa akcja Łukasza Szczepaniaka i Macieja Górskiego w 38. minucie zakończyła się celnym strzałem tego pierwszego gracza. Chrobry do szatni schodził przy własnym prowadzeniu 1:0.

Po zmianie stron głogowianie na własnej skórze odczuli prawdziwość piłkarskiego powiedzenia o niewykorzystanych sytuacjach. Chwilę po wznowieniu gry goście mogli podwyższyć prowadzenie, ale Górski w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Bartosza Fabiniaka. W 63. minucie było już 1:1. Po faulu na Dariuszu Kłusie sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Marcin Kaczmarek.

Gol dodał animuszu gospodarzom, którzy do końca z animuszem nacierali na bramkę Karola Szymańskiego. Bramkarz Chrobrego wygrał m.in. pojedynek z Nildo. Szczęście opuściło zespół z Dolnego Śląska w samej końcówce. W 86. minucie po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Kaczmarek. Chrobry nie zdołał już wyrównać i w efekcie stracił miano drużyny niepokonanej w rundzie wiosennej.

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 2:1 (0:1)
Bramki: Kaczmarek (k.) 63, Kaczmarek 86 - Szczepaniak 38

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Mariusz Malec, Adam Banasiak (71 Patryk Skórecki) - Marcin Kaczmarek, Dariusz Kłus, Jakub Szarpak (62 Marcin Smoliński), Sebastian Bartlewski (83 Oskar Trzepacz), Piotr Darmochwał - Nildo.

Chrobry Głogów: Karol Szymański - Robert Pisarczuk (88 Paweł Wojciechowski), Mateusz Długołęcki, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Samiec - Bartosz Machaj (71 Dominik Kościelniak), Mateusz Machaj, Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Marcel Gąsior (75 Patryk Malinowski) - Maciej Górski.

Żółte kartki: Kaczmarek (Olimpia) - Pisarczuk, Szczepaniak (Chrobry).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).