Impel ma brąz! Wrocławianki wygrały w Dąbrowie Górniczej

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-04-28 23:17 | Zmodyfikowano: 2016-04-28 23:34

Siatkarki Impelu zajęły trzecie miejsce w rozgrywkach ekstraklasy. Drużyna z Wrocławia wygrała na wyjeździe z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 25:13, 19:25, 25:19) i zakończyła rywalizację o brązowy medal do trzech zwycięstw wynikiem 3:0.

Początek meczu był bardzo nerwowy w wykonaniu obu ekip. Dąbrowianki popełniały sporo błędów z których korzystały wrocławianki. Z kolei Impelki miały problem z zakończeniem akcji skuteczny atakiem. W decydujących momentach już nie myliła się Skowrońska-Dolata, a przyjezdne wygrały pierwszą partię do 21.

Drugi set rozpoczął się po myśli wrocławianek, które szybko zaczęły budować swoją przewagę. Rozstrzelały się w ataku Kristin Hildebrand i Carolina Costagrande, i w rezultacie Impelki rozgromiły rywali oddając im zaledwie 13 punktów.

Dąbrowianki, które nie miały już nic do stracenia, zaczęły grać dużo lepiej w trzeciej partii. Zaczęło się od walki punkt za punkt, jednak gospodynie powoli zaczęły przejmować inicjatywę i odjeżdżać rywalkom. Nie do zatrzymania była McClendon. Nie pomogły nawet roszady w składzie Jacka Grabowskiego. MKS wygrał trzeciego seta do 19 i mecz nabrał rumieńców.

W czwartej partii wrocławianki na szczęście mogli liczyć na swoją gwiazdę, czyli Skowrońską-Dolatę. To właśnie ona poprowadziła zespół do zwycięstwa w decydującej partii. Świetnymi zagrywkami popisywała się też Milena Radecka, a Dąbrowianki nie mogły znaleźć recepty na dobrze funkcjonujący w tej partii blok rywalek. Ostatecznie Impel wygrał tego seta do 19, cały mecz 3:1 i pojedynek o brąz 3:0.

Tytuł mistrza Polski obronił Chemik Police. Policzanki pokonały na wyjeździe PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) w trzecim finałowym spotkaniu i wygrały rywalizację do trzech zwycięstw także 3:0.