Metraco Zagłębie kończy sezon Superligi na ósmym miejscu

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-05-13 21:40 | Zmodyfikowano: 2016-05-13 21:40

Pierwszą bramkę przyjezdne zdobyły w czwartej minucie za sprawą Moniki Kopertowskiej. Wcześniej trafiały tylko miedziowe, kolejno Załęczna, Paluch i Obrusiewicz. Lubinianki od początku wyszły z zamiarem odrobienia strat z pierwszego meczu i w ósmej minucie prowadziły już 5:1. Na tym się jednak skończyło. Podopieczne Bożeny Karkut starały się odskoczyć na wyższą przewagę, ale w 20.minucie nadal wynosiła ona cztery bramki – 10:6. Później było jeszcze gorzej, bo przewaga Metraco przed przerwą stopniała do jednej bramki. Co ciekawe pierwsza połowa zakończyła się identycznym wynikiem na korzyść gospodarzy jak w pierwszym meczu.

Chwilę po przerwie mieliśmy remis, ale w kilka minut miedziowe znów prowadziły kilkoma bramkami. Trener gości w 36.minucie poprosił o czas dla swojej drużyny. Zagłębie prowadziło wówczas 17:12. Dwie minuty później na tablicy wyników mieliśmy 20:12 i do odrobienia strat brakowało tylko czterech bramek. „Dychą” było na niewiele ponad kwadrans przed zakończeniem spotkania – 23:13. Przyjezdne nie zamierzały składać broni i odrobiły dwie bramki. Czas upływał, a lubinianki nie potrafiły przekroczyć granicy dziesięciu bramek przewagi.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:20 (11:10)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka – Robótka 1, Załęczna 4, Grzyb 3, Obrusiewicz 10, Konofał, Paluch 2, Premović 3, Wiertelak 2, Walczak 1, Jochymek 4, Viktoria Belmas.

MKS Piotrcovia: Opelt, Jurkowska, Sarnecka – Sobińska , Kucharska 4, Szymańska , Kopertowska 2, Wypych 6, Szafnicka 2, Olek, Piecaba , Ivanović, Jałoszewska, Vladislava Belmas, 1, Wawrzynowska 1.