Wygrana Miedzi i remis Chrobrego na zakończenie pierwszej ligi

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-06-05 21:20 | Zmodyfikowano: 2016-06-05 21:20

Zwycięstwem zmagania na zapleczu ekstraklasy zakończyli piłkarze z Legnicy. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali Stomil Olsztyn 1:0 przedłużając do dwunastu serię spotkań bez porażki.

Przez większość potkania przewaga należała do gospodarzy. M.in. już w 7. minucie Petteri Forsell trafił w poprzeczkę. Ten sam zawodnik lepiej wyregulował celownik w 72. minucie. Forsell precyzyjnym strzałem rzutu wolnego zdobył jedyną bramkę spotkania, zapewniając sukces swojemu zespołowi.

Podwójne powody do zadowolenia miał tego dnia Ryszard Tarasiewicz, który przed niedzielnym meczem ze Stomilem podpisał nowy kontrakt z Miedzią. Dzięki temu 54-letni szkoleniowiec pozostanie trenerem pierwszoligowca przez co najmniej rok.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)
Bramka: Forsell 72

Miedź Legnica: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie - Marek Gancarczyk (72 Marcin Garuch), Adrian Łuszkiewicz, Łukasz Garguła (87 Adrian Cierpka), Jakub Chrzanowski, Petteri Forsell - Tadas Labukas (75 Igor Subbotin).

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Paweł Głowacki, Piotr Klepczarek, Rafał Remisz (87 Bartosz Bartkowski), Jarosław Ratajczak - Karol Żwir, Igor Biedrzycki, Łukasz Jegliński, Michał Trzeciakiewicz, Tsubasa Nishi - Rafał Kujawa (66 Paweł Łukasik).

Żółte kartki: Kapsa, Łuszkiewicz (Miedź) oraz Nishi, Głowacki (Stomil).

Chrobry Głogów pierwszoligowy sezon zakończył występem na boisku Arki Gdynia, która już wcześniej zapewniła sobie pierwsze miejsce w rozgrywkach i awans do ekstraklasy.

Głogowianie wykorzystali rozkojarzenie rywali w związku ze zbliżającą się fetą i już pierwszej minucie objęli prowadzenie. Po akcji Pawła Wojciechowskiego bramkarza Arki pokonał Łukasz Szczepaniak.

Chrobry był bliski utrzymania korzystnego wyniku, m.in. między dobrym interwencjom Sławomira Janickiego oraz indolencji strzeleckiej rywali. Szczęście opuściło głogowian w samej końcówce. W 85. minucie Marcus da Silva nieczysto trafił w piłkę, dopadł do niej jednak rezerwowy Rashid Yussuff i doprowadził do remisu.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 1:1 (0:1)
Bramki: Yussuff 85 - Szczepaniak 1

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus Vinícius, Antoni Łukasiewicz (63 Yannick Kakoko), Michał Nalepa (46 Rafał Siemaszko), Mateusz Szwoch, Dariusz Formella - Gaston Sangoy (77 Rashid Yussuff).

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Gracjan Horoszkiewicz, Adam Samiec, Karol Hodowany - Dominik Kościelniak (67 Bartosz Machaj), Mateusz Machaj (74 Wołodymyr Hudyma), Szymon Drewniak, Marcel Gąsior, Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski (86 Michał Bednarski).

Żółte kartki: Marcjanik, Sobieraj (Arka) oraz Gąsior, Szczepaniak (Chrobry).