Silny skład CCC w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-06-28 21:32
A|A|A

fot.cccsport.eu

W składzie CCC Sprandi jest piąty zawodnik tegorocznych mistrzostw Polski ze startu wspólnego, Maciej Paterski. Na starcie stanie również brązowy medalista ze Świdnicy w jeździe indywidualnej oraz triumfator ostatnich dwóch polskich etapówek (Małopolskiego Wyścigu Górskiego i Bałtyk – Karkonosze) Mateusz Taciak. Na najtrudniejszy, ostatni etap do Krosna szykuje się dobrze jeżdżący po górach Łukasz Owsian. Natomiast na płaskie, sprinterskie odcinki, nastawiają się szybcy Bartłomiej Matysiak i Simone Ponzi. Skład uzupełni Jarosław Marycz.

Dla kilku z „pomarańczowych” będzie to ostatnia okazja, by doszlifować formę i nabrać tempa wyścigowego, przed jednym z najważniejszych startów w sezonie - Tour de Pologne.

27.edycja wyścigu Solidarności i Olimpijczyków wystartuje z Radomia. 1.etap poprowadzi do Łodzi. W kolejnych trzech dniach zmagania będą prowadzone głównie w płaskim terenie. Decydujący w kontekście klasyfikacji generalnej powinien być ostatni dzień zmagań. Wtedy to kolarze pokonają 195 kilometrów, z czego finałowe 60 po górach.

Program wyścigu Solidarności i Olimpijczyków:

29 czerwca – 1. etap: Radom – Łódź, 178,2km
30 czerwca – 2. etap: Koluszki – Kutno, 99,6km
30 czerwca – 3. etap: Pabianice – Sieradz, 84km
1 lipca – 4. etap: Piotrków Trybunalski – Kielce, 169,4km
2 lipca – 5. etap: Tarnobrzeg – Krosno, 195km

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama