Dyskusyjny Klub Książki we Wrocławiu

Informacja prasowa | Utworzono: 2016-07-27 17:33 | Zmodyfikowano: 2016-07-27 17:33
A|A|A

Kamil Porembiński/wikipedia/CC 2.0

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 wraz z Instytutem Książki, chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki oraz uświetnić wydarzenia zawiązane z kadencją Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO, przygotowali wielkie artystyczne wydarzenie, „Literacki Woodstock" - ogólnopolski zlot członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, a także ludzi z nimi związanych.

Specjalnie z okazji zlotu organizatorzy przygotowali m.in. nietypowe spotkania autorskie z pisarzami najchętniej czytanymi w Dyskusyjnych Klubach Książki, czy wydarzenia na wrocławskim Rynku, podczas których odbędzie się pierwsze, nieoficjalne jeszcze, wykonanie hymnu książki i klubowe spotkania w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich.

W piątek 29 lipca Art Hotel we Wrocławiu stanie się miejscem jednego z wydarzeń specjalnych festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. W sali kominkowej od godz. 15.00 do 16.30 będzie można wziąć udział w masterclass z Magnusem von Hornem i Mariuszem Włodarskim.

Spotkanie będzie poświęcone współpracy reżysera z producentem przy ich ostatniej produkcji "Intruz" (Polska/Szwecja/Francja), która miała światową premierę w ramach sekcji "Quinzaine des Réalisateurs" w Cannes. Szwedzki reżyser i scenarzysta, wielokrotnie nagradzany absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej - Magnus von Horn opowie o drodze projektu, będącego jego pełnometrażowym debiutem, od pomysłu po głośną premierę w Cannes.

Natomiast Mariusz Włodarski z Lava Films podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą nad projektem, roli producenta w kreowaniu sukcesu i opracowaniu strategii promocji oraz dystrybucji filmu.

Projekcje filmu "Intruz" odbędą się w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty - 29 lipca o godz. 19:15 oraz 31 lipca o godz. 16:15. Oba pokazy są biletowane.

Masterclass w Art Hotelu jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

UWAGA: ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału. W tym celu prosimy o przesłanie maila na adres: aleksandra.leszczynska@kreatywna-europa.eu. W tytule należy wpisać "Masterclass Magnusa von Horna i Mariusza Włodarskiego", natomiast w treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 lipca do północy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama