Rio 2016: Nocne starty Polaków. Lisek za podium, wygrana siatkarzy

| Utworzono: 2016-08-16 06:42 | Zmodyfikowano: 2016-08-16 06:43

Lisek przeskoczył wysokość 5,75 m i ukończył rywalizację tuż za podium, razem z Czechem Janem Kudlicką. Zwycięstwo w konkursie skoku o tyczce odniósł Brazylijczyk Thiago Braz, który wynikiem 6,03 m pobił rekord olimpijski i niespodziewanie pokonał broniącego tytułu Francuza Renaud Lavillenie (5,98 m). Trzecie miejsce zajął Amerykanin Sam Kendricks (5,85 m).

Emocji dostarczył też Marcin Lewandowski. Polak zajął szóste miejsce w finale biegu na 800 metrów. Dystans ten pokonał w 1.44.20 setnych. Złoty medal zdobył David Rudisha, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego sprzed czterech lat. Lewandowski stracił do Kenijczyka ponad dwie sekundy.

Wrocławianka Joanna Linkiewicz i Emilia Ankiewicz pobiegną w półfinale biegu na 400 metrów przez płotki. Linkiewicz wygrała swój bieg eliminacyjny, a Ankiewicz zajęła trzecie miejsce, bijąc rekord życiowy.

Rusłan Nurudinov zdobył złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii 105 kilogramów. Najlepszy z Polaków Arkadiusz Michalski ukończył rywalizację na siódmej pozycji. Bartłomiej Bonk spalił wszystkie trzy podejścia w podrzucie i nie został sklasyfikowany.

Żaneta Glanc odpadła w eliminacjach rzutu dyskiem. Polka w najlepszej próbie uzyskała 57,88 m i zajęła dziesiąte miejsce.

Damian Czykier awansował do półfinału biegu na 110 metrów przez płotki. Zajął piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i uzyskał awans z 18. czasem.

Daria Pikulik zajęła 11. miejsce w wyścigu na dochodzenie, wchodzącym w skład konkurencji omnium, podczas zawodów olimpijskich w kolarstwie torowym.
Po wyścigu scratch oraz wyścigu na dochodzenie reprezentantka Polski zajmuje 11. pozycję w klasyfikacji wieloboju torowego.

Na koniec doniesień z Rio de Janeiro jeszcze o wygranej naszych siatkarzy. Biało-czerwoni pokonali Kubę 3:0 w ostatnim meczu grupowym. Zajęli drugie miejsce w grupie i ćwierćfinale zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi.