Łukasz Kubot odpadł w ćwierćfinale debla w Winston-Salem

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-26 07:49 | Zmodyfikowano: 2016-08-26 07:49

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Przez osiem gemów nikt nie oddał swojego serwisu. Przełamanie nastąpiła dopiero przy okazji kolejnego podania. Łukasz Kubot i Nenad Zimonjic przegrali jest 30:40. Kolejny gem był tylko formalnością. Begemann i Paes prowadzili już nawet 40:0, ale piłkę setową wykorzystali za drugi razem. W taki też sposób po 37 minutach objęli prowadzenie w meczu.

Druga partia była o dwie minuty dłuższa i miała zdecydowanie inny przebieg. Kubot i Zimonjic zaczęli fatalnie. Przegrywali 0:4, oddając swoje podania najpierw do 15, a potem do 40. Z takiego stanu ciężko już było wrócić. Polak i Serb co prawda przełamali rywali szóstym i ósmym gemie - do 40 i 30, ale w międzyczasie przegrali też swój serwis do 15. Zawodnik KKT Wrocław i Nenad Zimonjic zdołali jeszcze wygrać na sucho własny gem serwisowy (4:5), ale był to dla nich ostatni miły akcent w tym spotkaniu. Andre Begemann i Leander Paes przy swoim podaniu wygrali za chwilę do 15 i zwyciężyli w całym meczu po dwóch setach.

Łukasz Kubot / Nenad Zimonjic - Andre Begemann / Leander Paes 4:6, 4:6