Piotr Małachowski po raz kolejny z prestiżowym diamentem

Piotr Pietraszek/PAP | Utworzono: 2016-09-09 21:45 | Zmodyfikowano: 2016-09-09 21:45

W finałowych zawodach w Brukseli Małachowski zajął drugie miejsce z wynikiem 65,27. Jego rodak i najgroźniejszy konkurent w walce o zwycięstwo w całym cyklu - Robert Urbanek był siódmy (61,96) i ostatecznie zajął czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Daniel Stahl - 65,78 m. W końcowej tabeli Małachowski wyprzedził Szweda o 20 punktów.

Za triumf w cyklu Diamentowej Ligi Piotr Małachowski dostał diamentowe trofeum oraz czek w wysokości 40 tys. dolarów.

Mijający sezon jest jednym z najlepszych w karierze dyskobola Śląska Wrocław. W Rio de Janeiro Małachowski sięgnął po swój drugi olimpijski medal – podobnie jak osiem lat wcześniej w Pekinie – koloru srebrnego. W Amsterdamie Polak wywalczył także złoto mistrzostw Europy.