Sebastian Janikowski z rekordem wszech czasów NFL

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-27 07:13 | Zmodyfikowano: 2016-09-27 07:13
A|A|A

fot. Twitter Oakland Raiders

W trzeciej kolejce rozgrywek Oakland Raiders wygrali na wyjeździe z Tennesse Titans 17:10. Polak zdobył dla zwycięzców pięć punktów - dwukrotnie z podwyższenia i raz z field-goal. Ten historyczny kop na bramkę miał miejsce w drugiej kwarcie. Sebastian Janikowski trafił z 52 jardów podwyższając prowadzenie Raiders do wyniku 10:3.

Wałbrzyszanin pobił rekord, który do tej pory należał do Jasona Hansona (Detroit Lions). Amerykaninowi osiągnięcie takiego wyniku zajęło 21 sezonów. Nasz rodak dokonał tego mając na liczniku 17 rozgrywek.

To kolejny historyczny wynik Sebastiana Janikowskiego. Nadal jest m.in najlepiej punktującym zawodnikiem w historii Oakland Raiders i ma najwięcej rozegranych meczów w dziejach tej drużyny. 38-letni Polak z klubem ze stanu Kalifornia związany jest od początku swojej kariery w NFL, czyli od 2000 roku kiedy został wybrany z 17 numerem Draftu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama