Historyczna wygrana KPR Kobierzyce. Przełamanie Chrobrego (WYNIKI)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-02 08:45 | Zmodyfikowano: 2016-10-02 09:09

Nowy Sącz. To miejsce, które na zawsze zapamiętają szczypiornistki KPR Kobierzyce. W piątej kolejce Superligi odniosły pierwsze w swojej historii zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecz z Olimpią-Beskid był bardzo zacięty. Do przerwy to ekipa gospodarzy prowadziła 17:16, ale po końcowej syrenie o jedno trafienie lepsze były dolnośląskie zawodniczki. Decydującą bramkę w ostatniej minucie spotkania rzuciła Elżbieta Wesołowska.

Olimpia-Beskid Nowy Sącz - KPR Kobierzyce 27:28 (17:16)

Olimpia-Beskid: Sach, Szczurek - Szabo 9 (0/1), Rosińska 5, Leśniak 6 (2/2), Smbatian 3, Choromańska 1, Płachta 3, Dzidek, Luberecka.

KPR: Słota, Demiańczuk - Mączka 8 (4/4), Szymańska 1, Skalska 8, Kazimierska 2, Wesołowska 6, Linkowska 1, Michalak 2, Bartkowska.

O emocjach nie było za to mowy w Jeleniej Górze. Szczypiornistki miejscowego KPR odebrały od mistrzyń polski tak cenną lekcję, że pracę domową będą odrabiały jeszcze przez wiele najbliższych dni. Nie może być jednak inaczej, skoro MKS Selgros był lepszy aż o 21 bramek.

KPR Jelenia Góra - MKS Selgros Lublin 14:35 (8:16)

KPR: Hoffman, Ciesiółka - Janas 3, Bielecka 3, Oreszczuk 2, Kobzar 2, Bogacka 1, Tomczyk, Jasińska 1, Kanicka 1, Bilenia, Załoga, Maziarz, Herbut, Koc, Skowrońska.

MKS: Gawlik - Kowalska 7, Mihdaliova 5, Nocuń 5, Skrzyniarz 5, Drabik 4, Gęga 3, Kozimur 3, Uzar 2, Charzyńska 1, Matuszczyk.

W Superlidze mężczyzn w końcu przełamał się Chrobry, który grał na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Głogowianie w piątej kolejce rozgrywek cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Dolnośląska drużyna pokazała charakter bo w drugiej połowie przegrywała już sześcioma bramkami (12:18). Chrobry odbudował się m.in dzięki dobrej postawie w bramce Rafała Stachery. Po drugiej stronie parkietu decydujące trafienia w końcówce zdobywał Damian Krzysztofik.

Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 26:28 (15:11)

Wybrzeże: Chimeliński, Pieńczewski - Prymlewicz 6, Kondratiuk 5, Oliveira 3, Wróbel 3, Bednarek 3, Kostrzewa 2, Sulej 1, Rogulski 1, Kornecki 1, Skwierawski 1 oraz Salacz.

Chrobry: Kapela, Stachera - Miszka 8, Sadowski 6, Krzysztofik 4, Biegaj 3, Świtała 2, Sićko 2, Tylutki 1, Płócienniczak 1, Sobut 1 oraz Gujski, Kubała.

Gorzej spisało się za to Zagłębie Lubin. "Miedziowi" przegrali u siebie z Piotrkowianinem i choć końcowy wynik wskazuje także tylko na dwa punkty różnicy to emocji było mniej niż w Gdańsku. Piotrkowianin na kwadrans przed ostatnią syreną odskoczył od gospodarzy na trzy trafienia i pewnie dowiózł do końca swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

MKS Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:26 (13:13)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 2, Przysiek 4, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik, Czuwara 7, Wolski, Gudz, Bartczak 2, Pietruszko, Dżono 3, Moryto 4.

MKS Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Banisz - Mróz 2, Woynowski 1, Góralski 2, Nastaj 2, Makowiejew 4, Pacześny 1, Wędrak 1, Krawczenko 1, Swat 6, Pożarek 1, Iskra 5.