Hodowlany wrzesień we wrocławskim ZOO [ZDJĘCIA]

źródło: ZOO Wrocław | Utworzono: 2016-10-03 12:10 | Zmodyfikowano: 2016-10-03 12:10
A|A|A

Młody samczyk żyrafy NINIO skończył już 2,5 roku i osiągnął wiek, w którym trzeba było znaleźć mu nowe miejsce do życia, bo już wkrótce stałby się rywalem swego ojca, RAFIKI. Koordynator hodowli gatunku skierował go do ZOO w Kownie, na Litwie. Przewozu podjęła się ekipa z ZOO w Dvur Kralove. Są to specjaliście w przewożeniu żyraf, a NINO był 438. przewożoną przez nich żyrafą.

Z ZOO w Berlinie przyjechał do nas dorodny 2-letni samiec coraz rzadszej w naturze antylopy kob defassa. Nosi on dźwięczne imię LECTOR i zastąpi naszego dotychczasowego samca LORDA. który jakiś czas temu wyjechał do Dvur Kralove. Do berlińskiego ZOO wyjechał też młody, 8-miesięczny samiec dzioborożca kafryjskiego, DZIDZIUŚ, nasz wychowanek.

Koniecznie też trzeba wspomnieć o nowych w naszej hodowli mieszkankach basenu hipopotamów, afrykańskich kaczkach moręgówkach. 5 kaczek przybyłych z Pragi już na dobre zadomowiło się wśród naszych hipopotamów, co widać na załączonych zdjęciach.

Po 3-letniej przerwie w rozrodzie mamy znowu potomka u żubrów. Tym razem żubrzyca PORINA, pierwiastka, urodziła cielaka-byczka.

Z toreb kangurzyc wyglądają, a nawet wyskakują już młode kangurzątka. W południe lubią wygrzewać się z matkami na plaży, nie wychodząc przy tym z torby.

Trzeba też na koniec wspomnieć o małym jubileuszu... 25 września samiec hipopotama karłowatego CARLOS skończył 30 lat. Dla przypomnienia - jest on ojcem PSOTY, EUPHORIO i LUNY - młodych, które zasiliły hodowle w ZOO w Singapurze, Lipsku i na Mauritiusie. Samiec jest nadal w dobrej formie i życzymy mu kolejnych potomków :)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama