Sprawdź pogodę na sobotę

Michał Kazulo | Utworzono: 2016-10-29 07:21 | Zmodyfikowano: 2016-10-29 07:21
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Pogodę w Europie będą determinować dwa układy: rozległy niż z ośrodkiem nad południowo-wschodnią Finlandią i wyż z centrum nad Normandią i Kanałem La Manche. Polska będzie pomiędzy tymi układami; w nocy na południu kraju oddziaływał będzie jeszcze front chłodny, który w dzień przemieści się na południe, poza granice Polski. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne, chwiejne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie będzie się wahać.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) początkowo w nocy przelotne opady deszczu, a także przelotne opady śniegu miejscami w dzień. Spadek temperatury od około 3°C wieczorem do około -3°C w dzień. Wiatr od 65 km/h do 80 km/h, północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama