Euroliga: Porażka i fatalna czwarta kwarta CCC Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-11-03 07:00

Zaczęło się rewelacyjnie. Polkowiczanki wygrały pierwszą kwartę 20:11, a do przerwy były lepsze 36:28. Także po zmianie stron wszystko szło w dobrym kierunku. Trzecią kwartę CCC wygrało trzema punktami (21:18) i było już 57:46. Niestety ostatnia część meczu w wykonaniu dolnośląskiej drużyny okazała się katastrofą.

Koszykarki z Polkowic w końcowych 10 minutach trafiły zaledwie jeden (!) rzut z gry i jeden z linii osobistych. Mimo tak rozregulowanych celowników CCC ciągle było w grze o zwycięstwo. Jeszcze na dwie minuty przed końcem, po rzucie Raisy Musiny, dolnośląski zespół prowadził 60:58. Kluczowe punkty ekipa gości straciła na 40 sekund przed końcem. Trafienie Paoline Salagnac dało Bourges Basket przewagę 62:60. Polkowiczanki mogły jeszcze wyrównać, ale próba Raisy Musiny tym razem nie znalazła drogi do kosza i było już praktycznie po meczu.

Bourges Basket – CCC Polkowice 65:60 (11:20, 17:16, 18:21, 19:3)

Bourges: Leedham 18, Dos Santos 15, Alexander 10, Tanquery 6, Palagnac 5, Bojovic 5, Chartereau 4, Chevaugeon 2, Tcharchouang 0.

CCC: Rezan 14, Harrison 12, V. Musina 9, Ortiz 8, R. Musina 7, Boyd 7, Gala 3, Mayombo 0, Leciejewska 0, Urbaniak 0.