Koszykarki CCC Polkowice odniosły pierwsze zwycięstwo w Eurolidze

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-11-01 21:23

Mecz trzymał w napięciu do ostatnich akcji. Jeszcze na minutę przed końcem trzeciej kwarty CCC przegrywało 40:49 i była to najwyższa tego dnia strata do rywalek. Przez ostatnie 60 sekund tej odsłony polkowiczanki zmniejszyły jednak różnicę do pięciu punktów (44:49).

Drużyna gospodarzy goniła i w końcu na siedem minut przed końcem meczu wróciła na prowadzenie. Za trzy trafiła wtedy Artemis Spanou i było 55:54 dla CCC. Koszykarki Bourges Basket błyskawicznie doprowadziły do remisu. Potem oglądaliśmy jeszcze trzy zmiany prowadzenia - dwukrotnie wychodził na nie dolnośląski zespół, za sprawą Antoniji Sandrić. Kluczowe rzuty oddawały jednak Temi Fagbenle i Alysha Clark. Po ich trafieniach z gry CCC było lepsze już 63:58 na trzy minuty przed końcem meczu. Polkowiczanki nie oddały już korzystnego wyniku, choć końcówka była gorąca, bo rywalki zbliżyły się do nich na punkt.

CCC Polkowice - Bourges Basket 71:66 (20:15, 12:16, 12:18, 27:17)

Punkty dla CCC: Clark 15, Holmes 11, Spanou 11, Fagbenle 10, Sandrić 9, Gajda 8, Babkina 7

Punkty dla Bourges: Plouffe 23, Ouvina 12, Chartereau 10, Johannes 7, Ayayi 5, Godin 4, Tchatchouang 4, Michel 1