Nowy trener nie pomógł. Porażka koszykarek z Polkowic

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-11-05 21:55 | Zmodyfikowano: 2016-11-05 21:55

Słowak w piątek zastąpił na stanowisku pierwszego szkoleniowca CCC Vadima Czeczuro. Stefan Svitek znany jest kibicom polskiej koszykówki głównie z prowadzenia Wisły Kraków, z którą zdobył dwa mistrzostwa Polski. Ostatnim klubem szkoleniowca była Slavia Tu Kosice. Słowak obowiązki w klubie z Polkowic będzie łączył z prowadzeniem reprezentacji Węgier.

Debiut Stefana Svitka nie był udany. Pomarańczowe zagrały bardzo słabo w starciu z ekipą z Lublina. Koszykarki CCC miały problemy ze skutecznością. Słabo funkcjonowała także organizacja gry w ataku, czego dowodem były aż 23 straty polkowiczanek.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się druga część trzeciej kwarty. Zespół CCC przy własnym prowadzeniu 34:33 stracił 10 punktów z rzędu. Po niespełna trzech minutach gry w ostatniej odsłonie lublinianki powiększyły przewagę do 16 punktów (38:54). Duża w tym zasługa Tess Madgen, która w całym meczu uzbierała 20 punktów i zanotowała 5 asyst. Przyjezdne do końca kontrolowały grę. Koszykarki z Polkowic nie były w stanie zbliżyć się do drużyny gości na mniej niż 8 punktów.

CCC Polkowice - AZS Lublin 51:60 (12:12, 14:16, 10:17, 15:15)

CCC: Harrison 16, W. Musina 8, Leciejewska 8, Boyd 8, Urbaniak 4, Ortiz 3, Gala 2, Rezan 2, R. Musina 0, Idziorek 0.

AZS: Madgen 20, Ugoka 11, Handford 11, Dorogobuzowa 8, Jujka 5, Szumełda-Krzycka 3, Dobrowolska 2, Mistygacz 0.