9-latka z Wrocławia mistrzynią szachownicy

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-11-06 21:40 | Zmodyfikowano: 2016-11-06 21:21
A|A|A

Fot: Polonia Wrocław

Jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich szachistek. Choć ma dopiero dziewięć lat trenerzy wróżą jej wielką karierę. Magdalena Pawicka, zawodniczka Polonii Wrocław, reprezentowała klub, miasto, region i kraj w Mistrzostwach Świata Juniorek. W swojej grupie wiekowej na turnieju w Batumi zajęła 16. miejsce. -W rywalizacji najbardziej lubię wygrywanie i zdobywanie pucharów. Trenuję trzy razy w tygodniu po cztery godziny - zdradza zawodniczka- W Batumi mogło być lepiej, ale i tak jesteśmy z Magdy bardzo dumni. Sama liczyła na więcej, ale trzeba przyznać, że 16 miejsce na świecie jest dobrym rezultatem, dobrą prognozą na przyszłość - mówi Artur Czyż z wrocławskiej Polonii.

Za Pawicką najważniejszy start w sezonie. Nie zamierza jednak zwalniać tempa i już rozpoczęła przygotowania do kolejnego turnieju. W najbliższym czasie czekają ją Mistrzostwa Polski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama