Radio Wrocław Kultura DAB+ Teatr (i nie tylko)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2016-11-08 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-11-08 16:00
A|A|A

Zaczynamy od 'Polowania na Snarka', czyli najnowszej premiery Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy. W naszym studiu reżyser Romuald Wicza-Pokojski i kompozytor Łukasz Matuszyk. Spektakl jest zabawą teatralno-językową dla dzieci, opartą na genialnych tekstach angielskich poetów nonsensu w równie genialnych przekładach Stanisława Barańczaka. Premiera w niedzielę 13 listopada.

O 16:45 odwiedzi nas Maciej Adamczyk z Teatru Porywacze Ciał, kiedyś z Wrocławia, dziś z Poznania. Porywacze uczestniczą w trwającej Olimpiadzie Teatralnej w sekcji Eastern Line, prezentującej zespoły, którym bliska jest idea 'trzeciego teatru'. Nie instytucjonalny nurt główny, nie głęboki off ani awangarda, lecz coś trzeciego. Co to jest w przypadku Porywaczy Ciał?

17:15 to stała pora dla Europejskiej Stolicy Kultury na antenie Radia Wrocław Kultura.

O 18:00 rozmowa z Małgorzatą Bruder, kierowniczką powstającego przy Pałacu Królewskim Muzeum Teatru. Muzeum zainauguruje swoją działalność dopiero za kilka miesięcy, ale my już dzisiaj poznamy najświeższy plan działalności tej nowej wrocławskiej instytucji, gdzie znajdą miejsce m.in. gabinety twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego i najwybitniejszego wrocławskiego teatrologa, kolekcjonera pocztówek teatralnych profesora Janusza Deglera.

Tuż po 19:00 pojawią się u nas Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu. Będziemy opowiadać o sztuce cyrkowej, tzw. nowym cyrku. 'Cyrk jest ostatnim schronieniem czystej sztuki' - czytamy na stronie Stowarzyszenia Kejos, które w niegdysiejszym kinie FAMA na Psim Polu stworzyli Cyrkowy Dom Kultury. Wkrótce (16 listopada) start.

Liczcie także na nasze komentarze w sprawach aktualnych (trzymamy Kulturalny Puls) i wrażenia po obejrzeniu kolejnych spektakli w ramach Olimpiady Teatralnej. No i na kolejne dwa grosze na temat sytuacji wokół Teatru Polskiego we Wrocławiu.

A po 20:00 zostańcie na Wieczór z Kulturą, emitowany zarówno w Radiu Wrocław Kultura, jak i w Radiu Wrocław. Goście: Magdalena Knedler - powieściopisarka (nowe książki w księgarniach) oraz Paweł Kosuń i Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej (w środę zaczyna się w Świdnicy festiwal Spektrum).

Do usłyszenia w odbiornikach z systemem DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama