Impel wybrał się do Trójmiasta. Zagra z Atomem Trefl Sopot

| Utworzono: 2016-11-13 09:07 | Zmodyfikowano: 2016-11-13 09:07
A|A|A

Impel Wrocław to brązowy medalista poprzedniego sezonu ORLEN Ligi i jeden z najpoważniejszych kandydatów do podium tegorocznych rozgrywek. W letniej przerwie z klubu odeszły wprawdzie największe gwiazdy – Katarzyna Skowrońska-Dolata, Kristin Hildebrand czy Carolina Costagrande – ale w składzie wrocławianek i tak nie brakuje uznanych siatkarek. Aż siedem zawodniczek z obecnej kadry zespołu to aktualne lub byłe reprezentantki Polski, a w swoich drużynach narodowych grały także Czeszka Andrea Kossanyiova i Amerykanka Micha Hancock.

Impel jak dotąd wygrał trzy z czterech ligowych spotkań, planowo odprawiając ekipy z Ostrowca, Bielska-Białej i Torunia, ale także zaliczając niespodziewaną wpadkę w starciu z beniaminkiem z Łodzi.

Atomówki zdecydowaną większość spotkań w obecnym sezonie rozgrywać będą w sopockiej Hali 100-lecia. Choć w poprzednich latach gościły w niej tylko kilkukrotnie, to w sezonie 2013/2014 zagrały tam akurat z Impelem. Wtedy gospodynie wygrały 3:0. Nie ulega jednak wątpliwości, że rozkład sił w ORLEN Lidze uległ zmianie i tym razem to nie zespół z Sopotu jest pewniakiem do zwycięstwa.

Początek starcia Atom Trefl Sopot – Impel Wrocławo godz. 14.45 w Hali 100-lecia w Sopocie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama