Francuski test polkowiczanek nie wypadł dobrze

| Utworzono: 2016-12-14 21:51 | Zmodyfikowano: 2016-12-14 21:51

Polkowiczanki zaczynają grać coraz lepiej. Co prawda mają jeszcze spore problemy z płynnością, a momenty gry naprawdę niezłej gry przeplatają przestojami. Zwłaszcza w defensywie. W tym elemencie jest najwięcej do poprawienia.

W dzisiejszym spotkaniu na plus na pewno trzeba zaliczyć CCC grę w pierwszej połowie, kiedy były w stanie z Francuzkami w stanie nawiązać wyrównaną walkę. Ba nawet były lepsze bo po 20 minutach prowadziły 30:29.

Zespół ESBVA wziął się za lepszą grę po przerwie. Błyskawicznie odskoczył CCC grając szybko i skutecznie. Trzecią kwartę ekipa z Mondeville wygrała 20:9 co okazało się kluczem do sukcesu.

W ostatniej odsłonie spotkania polkowiczanki jeszcze powalczyły, ale nie były już w stanie przechylić losów meczu na swoją korzyść. Rywal był dziś na pewno w zasięgu. To zespół, który we francuskiej ekstraklasie ma na koncie sześć wygranych meczów oraz cztery porażki i zajmuje szóste miejsce na 12 drużyn. W Eurolidze drużyna z Francji wygrała do dziś dwa razy, a trzy pojedynki zakończyły się ich porażką. Podopieczne trenera Frederica Dusarta świętowały dziś trzeci triumf.

Najgroźniejszymi zawodniczkami w ekipie naszych rywalek są rozgrywająca Olivia Epoupa, skrzydłowa Valerianne Ayayi i rzucająca Alina Iaguova. Dziś ta ostatnia dała się szczególnie we znaki. Zdobyła aż 37 punktów. W CCC najskuteczniejsza była Marija Rezan, która rzuciła 14 oczek.