Akcja pomocy dla pogorzelców z Witoszowa Górnego

Bartosz Szarafin | Utworzono: 2016-12-19 18:15 | Zmodyfikowano: 2016-12-19 18:15
A|A|A

Rusza akcja pomocy dla pogorzelców z Witoszowa Górnego w gminie  Świdnica. W ubiegłą środę część jednego z domów strawiły płomienie. Nikt  nie ucierpiał, ale dach nad głową straciło 6 rodzin, a wśród nich  łącznie 10 dzieci. Gmina przy współpracy z miastem zapewniły im  tymczasowe lokum i wsparcie finansowe. Ewa BURDEK z Gminnego Ośrodka  Pomocy Społecznej w Świdnicy wyjaśnia jakie przedmioty będą potrzebne  poszkodowanym:

- Odzież, sprzęt domowy, rzeczy do spania, pralki, lodówki. Na pewno będziemy szukać sponsorów. Te osoby, które zostały poszkodowane wyszli z tego budynku cali i zdrowi, ale w tym w czym byli. Tych rodzin bez pomocy nie zostawimy. 

Aby pomóc, należy skontaktować się z pracownikami socjalnymi gminnego  ośrodka pomocy społecznej.

Pogorzelcom zapewniono tymczasowe mieszkania. Niestety poza  tym nie mają dosłownie nic. Pomóc może każdy - wyjaśnia kierownik  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Ewa BURDEK:

- Jeżeli ktoś chce pomóc powinien skontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Na dzisiaj przyjmujemy telefony i zapisujemy przyszłych darczyńców. To, co potrzebują rodziny i kiedy zaczną się przeprowadzki będziemy kierować bezpośrednio do osób poszkodowanych. 

O tym czy w przyszłości będą mogli wrócić do budynku w którym mieszkali,  ma zadecydować nadzór budowlany.

Chętnych do udzielenia pomocy prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy ul. Głowackiego 4 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30) tel. 74 852 30 67, 748 521 226 wew. 110, 112.

Obecnie czekamy na ekspertyzę stanu technicznego budynku po pożarze. Niewykluczone, że budynek nie będzie nadawał się do zamieszkania.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama