Szaleni poeci, prezydent miasta kultury i Dom Literatury 2017 (SŁUCHAJ od 16:00)

RWK | Utworzono: 2017-01-19 15:50 | Zmodyfikowano: 2017-01-19 15:50

 

Słuchaj Radia Wrocław Kultura

Najnowsze wydanie pasma literackiego w RWK rozpoczniemy o g. 16.00 od odpowiedzi na pytania - co to jest Slam poetycki? Kto może w nim wystąpić i jak oczarować jurorów oraz publiczność własną poezją? Nasze studio odwiedzi Wiktoria Chojnacka, pomysłodawczyni i główna organizatorka "Slamu pod Kolumnami". Wiktoria obiecała, że na antenie RWK zaprezentuje slamowy występ, a przede wszystkim zachęci do uczestnictwa w Slamie, który odbędzie się już w najbliższą sobotę we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami.

O g. 17.00 wyemitujemy wywiad podsumowujący wydarzenia i sukcesy europejskiej Stolicy Kultury. A naszym gościem będzie prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz, który przyznał się, że w 2016 roku przeczytał niemal sto książek! Z rozmowy dowiemy się m.in. jakie były to lektury i które podobały się najbardziej.

Po godz 18.00 naszym gościem będzie młody poeta z Lubania – Mariusz Białkowski, którego debiutancki tom poetycki pt.: „Zbuduję szklany dom" miał premierę pod koniec grudnia zeszłego roku. Nasz gość opowie o genezie powstania swoich wierszy, a także o jego społecznościowym projekcie poetyckim: „Listy od M.".

O g. 19.00 Beata Gigiel z Wrocławskiego Domu Literatury zapowie szykowane na najbliższe tygodnie premiery książkowe Wydawnictwa Warstwy, a także przybliży nam kalendarz imprez i wydarzeń zaplanowanych na styczeń i luty w Klubie Proza. Będzie mowa m.in. o spotkaniu autorskim z Marcelem Woźniakiem, autorem Biografii Leopolda Tyrmanda, pt. „Moja śmierć będzie taka, jak moje życie" oraz o cyklu "Śniadań literackich".

Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-20:00, Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.