Ślęza awansowała do półfinału Pucharu Polski (ZOBACZ)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-01-27 19:34

Ślęza zaczęła mecz od 7 punktów bez odpowiedzi i ani razu nie musiała dziś gonić wyniku. Do przerwy rywalki były jednak blisko. Na dwie minuty przed zejściem do szatni za trzy trafiła Asia Boyd. Dla Amerykanki był to już 15 punkt, a jej zespół zbliżył się do wyniku 29:31. Różnica jednego posiadania była także na koniec pierwszej połowy - 33:31.

Kluczowe dla losów spotkania okazały się pierwsze cztery minuty trzeciej kwarty. Wrocławianki przeprowadziły wtedy serię 13:2 i odskoczyły od AZS na najwięcej tego dnia - 13 punktów.

Przed startem decydującej odsłony dolnośląski zespół prowadził 51:43. Kto spodziewał się emocji w ostatnich 10 minutach ten był więcej niż rozczarowany. Obie drużyny złożyły się na zaledwie 14 punktów!
O zwycięstwie Ślęzy zadecydowała przede wszystkim dużo lepsza skuteczność. Wrocławianki trafiły 43% rzutów, podczas gdy zaledwie 29% prób lubinianek znalazło drogę do kosza.

Ślęza Wrocław - AZS Pszczółka Lublin 57:51 (19:13, 14:18, 18:12, 6:8)

Punkty dla Ślęzy: Zoll 13, Kaczmarczyk 10, Kastanek 9, Greene 9, Skobel 7, Majewska 4 (10 zbiórek), Sklepowicz 3, Rymarenko 2

Punkty dla AZS: Boyd 16, Ugoka 14, Owczarzak 7, Jujka 4, Dobrowolska 4, Dorogobuzowa 3, Mistygacz 3