Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2017-02-03 20:25 | Zmodyfikowano: 2017-02-03 20:25
A|A|A

Dom przy Kochanowskiego 21, w którym mieści się WYKWIT, atakowany jest przez wilgoć, która z biegiem czasu coraz bardziej dewastuje willę. Powstałe na ścianach wykwity dały nazwę galerii, a teraz stały się tematem przewodnim wystawy. O "Im dalej w las, tym więcej grzybów" mówią Karolina Balcer i Martyna Muth.

"Im dalej w las, tym więcej grzybów"
4 - 11 lutego 
Wykwit
ul. Kochanowskiego 21Koń "Lakuś", stary osiołek "Wiesio" czy klacz "Panama" to tylko kilku ze zwierzęcych artystów, których prace, powstałe za pomocą marchewek oraz ekologicznych, nietoksycznych farbek plakatowych. O obrazach chrapami malowanych które zobaczyć możecie w Klubie Pod Kolumnami, opowiada Inga Orłowska z Fundacji Centaurus.

"Obrazy chrapami malowane"
1 - 28 lutego 
Klub Pod Kolumnami

pl. Św. Macieja 21Z Magdaleną Franczuk rozmawiam o jej The Book of Wonder (Księdze Cudowności) - składającej się z dziesięciu rozdziałów opowieści wizualnej, którą od piątku oglądać można w Galerii Entropia. Opowieść ta oparta jest na przygodach i życiowych doświadczeniach Franciszka Leona Madaleyskiego – zapomnianego ekscentrycznego podróżnika z przełomu XIX i XX wieku."The Book of Wonder | Księga Cudowności"
3–24 lutego
Galeria Entropia
u
l. Rzeźnicza 4Meerschmerz to stan znużenia morzem wywołujący uczucie niepokoju i niezadowolenia z otaczającej nas materialnej rzeczywistości. Termin ten – ukuty w odniesieniu do niemieckiego romantyzmu – opisuje psychoemocjonalny stan grupy delfinów żyjących w basenie Morza Śródziemnego, które to zwierzęta stały się bohaterami pracy Beaty Rojek. Artystka w towarzystwie Zośki Reznik oraz delfinów zapraszają do odwiedzania BWA Studio, gdzie od piątku "Meerschmerz – może współdzielne. Echo opery".

 

"Meerschmerz – może współdzielne. Echo opery"
3 lutego - 18 marca
Studio BWA Wrocław
ul. Ruska 46a/301"Przyszłość rzeźby dopiero co się rozpoczęła. Jej potencjał jest teraz większy niż kiedykolwiek wcześniej a jej możliwości właśnie się otwierają. Jej język i formy zaczynają ewoluować…" - mówił Tony Cragg, którego obiekty oglądać będzie można od piątku w Muzeum Współczesnym Wrocław. O artyście i ekspozycji "Tony Cragg. Rzeźba" opowiada kuratorka Eulalia Domanowska.

"Tony Cragg. Rzeźba"
3 lutego - 8 naja
Muzeum Współczesne Wrocław
pl. Strzegomski 24


 

Bądź na bieżąco i zajrzyj na https://www.facebook.com/rwkultura.
Słuchaj Radia Wrocław Kultura w cyfrowej jakości DAB+, na stronie
http://www.radiowroclawkultura.pl albo tu:

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama