Porażka koszykarek Ślęzy, wygrana CCC Polkowice

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-03-05 09:00 | Zmodyfikowano: 2017-03-05 09:00

W kolejnym meczu ekstraklasy koszykarek Ślęza Wrocław przegrała na wyjeździe z Energą Toruń 46:62.

Po pierwszych,  wyrównanych minutach spotkania zarysowała się lekka przewaga Energi Toruń, którą gospodynie utrzymały aż do przerwy. Głównie dzięki znakomitej grze w obronie. Kelley Cain zebrała aż 12 piłek, jedną mniej Nicole Michael. Na przerwę ekipy udawały się przy pięciopunktowym prowadzeniu Energi Toruń.

Po przerwie drużyna z Torunia jeszcze powiększyła przewagę. Ciężar zdobywania punktów na siebie wzięła Morris, ważną trójkę trafiła także kapitan Emilia Tłumak. Po trzech kwartach przewaga wynosiła już jedenaście oczek. W ostatniej odsłonie torunianki jeszcze powiększyły swoje prowadzenie i mogły być praktycznie pewne zwycięstwa.

Prowadzone przez byłego trenera Ślęzy Algirdasa Paulauskasa koszykarki fantastycznie broniły i zatrzymały wrocławski zespół na zdobyciu 46 punktów.

Energa Toruń - Ślęza Wrocław 62:46 (19:13, 12:13, 16:10, 15:10)

Energa: D. Morris 19, N. Michael 13, K. Cain 9, J.McBride 8, E. Tłumak 8, J. Adamowicz 5, K. Sosnowska 0, M. Cebulska 0.

Ślęza: S. Zoll 10, N. Greene 10, A. Kaczmarczyk 7, A. Skobel 5, K. Rymarenko 4, Z. Sklepowicz 4, K. Treffers 4, M. Castanek 2, M. Koperwas 0, A. Majewska 0.

Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miały zawodniczki CCC Polkowice, które wygrały z Ostrovią 90:54. Polkowiczanki, zgodnie z przewidywaniami od początku dyktowały warunki.

Po 10 minutach gry zespół CCC prowadził różnicą 10 punktów – 29:19. W drugiej kwarcie polkowiczanki były jeszcze bardziej skuteczne. W efekcie przewaga urosła do 27 punktów. Najskuteczniejszą koszykarką w drużynie po 20 minutach gry była Raisa Musina, na której koncie zapisano 12 punktów.

Wydarzenia na parkiecie w drugiej połowie rozgrywały się zgodnie z przewidywaniami. Gospodynie były skuteczniejsze, lepiej broniły, miały mniej strat i spokojnie powiększały przewagę. Rywalki nie mogły nawiązać wyrównanej walkę z gospodyniami. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną CCC 90:54.

CCC Polkowice – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 90:54 (29:19, 30:13, 19:7, 12:15)

CCC: R. Musina 16, Ortiz 14 , Gajda 11, Leciejewska 10, Gala 9, Idziorek 8, V. Musina 7, Faulkner 6, Rezan 5, Stankiewicz 4, Światowska 0, Urbaniak 0.

Ostrovia: Orozović 15, Motyl 15, Bishop 12, Jackowska 4, Stępień 4, Jones 2, Nowicka 2, Walczak 0, Kaczmarek 0, Kowalczyk 0.