Świetny bieg Linkiewicz. Lekkoatleci na DME we Francji

| Utworzono: 2017-06-24 08:34 | Zmodyfikowano: 2017-06-24 08:34

Przykrą niespodziankę sprawiła Ewa Swoboda. Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata juniorek na 100 metrów w eliminacjach popełniła falstart. Nie dość, że nie awansowała do finału, to jeszcze nie zdobyła żadnego punktu dla Polski. Również w męskiej rywalizacji na 100 m Dominik Kopeć wypadł poniżej oczekiwań. Zajął dziewiąte miejsce i nie zdołał awansować do finału.

Swoją serię na 110 metrów przez płotki z czasem 13,48 s wygrał Damian Czykier, który będzie jednym z faworytów finału. Podobnie jak specjalistka od 400 m przez płotki Joanna Linkiewicz (57,39 s). Wrocławianka potwierdziła, że jest w bardzo dobrej formie i śmiało możemy ją typować do złota w finale.

W finale biegu na 400 m przez płotki wśród mężczyzn pobiegnie też Patryk Dobek (50,53 s). Do czołowej "ósemki" awansowała również Karolina Kołeczek w biegu na 100 m przez płotki (13,17 s).

Do finałów awansowali też w piątek specjalizujący się w biegach na 400 m Rafał Omelko (46,38 s) i Iga Baumgart (52,61 s) oraz biegający na 200 m Karol Zalewski (21,00 s) i Anna Kiełbasińska (23,62 s).

W sobotę do rywalizacji przystąpią przedstawiciele konkurencji technicznych oraz biegów średnich. Tego dnia oraz w niedzielę zawodnicy będą już walczyć w finałach poszczególnych konkurencji o punkty w klasyfikacji drużynowej.