Koszykarki CCC Polkowice z drugą porażką w Eurolidze

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2017-10-18 21:15

Polkowiczanki wyszły na ten mecz bardzo mocno zmotywowane. Szybko objęły prowadzenie. Po pięciu minutach było 7:4 i w kolejnych minutach powiększały przewagę. Po ośmiu było 16:8, a pierwsza kwarta zakończyła się wygraną CCC 22:10. Polkowiczanki grały szybciej niż w poprzednich meczach, lepiej też broniły i to przynosiło efekty.

Niestety 12 punktów przewagi wypracowanych w pierwszej kwarcie polkowiczanki roztrwoniły w 7 minut 30 sekund kwarty numer dwa. Dwie minuty później mistrzynie Węgier objęły dwupunktowe prowadzenie i po dwóch kwartach wygrywały 38:36.

Drugą połowę bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki CCC, które prowadziły 48:41, ale wówczas siedem punktów z rzędu zdobyły rywalki. Gra była wyrównana i po trzech kwartach Sopron prowadził 52:51.

W czwartej kwarcie drużyna z Polkowic wyszła na prowadzenie 61:56. Na pięć minut przed końcem koszykarki CCC wygrywały 63:60. Niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki węgierskie, które triumfowały 73:70.

CCC Polkowice – Sopron Basket 70:73 (22:10, 14:28, 15:14, 19:21)

CCC: Clark 23, Fagbenle 12, Babkina 12, Holmes 11, Spanou 6, Sandric 4, Gajda 2, Leciejewska 0.

Sopron: Jovanovic 16, Milovanovic 13, Langhome 10, Crvendakic 9, Dubei 9, Fegverneky 6, Salvadores 6, Turner 4, Weninger 0, Hatar 0.