Koszykarki CCC Polkowice wygrały z Galatasaray

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-11-22 20:00

Wyjazdowa wygrana CCC nad Galatasaray to ogromny sukces polkowickiej drużyny. Dzięki tej wygranej drużyna z Polkowic nadal liczy się w walce o awans do fazy play-off.

W zespole Galatasaray w tym spotkaniu zabrakło dwóch ważnych zawodniczek - rozgrywającej Isil Alben oraz rzucającej Allie Quigley, która jest najskuteczniejszą zawodniczką Euroligi.

Zespół z Polkowic dobrze rozpoczął mecz i już po pierwszej kwarcie prowadził różnicą ośmiu punktów. W drugiej części zawodniczki CCC nadal były bardzo skuteczne i do przerwy wygrywały 47:34.

Po przerwie zawodniczki ze Stambułu zdołały odrobić część strat, ale po trzech kwartach nadal górą było CCC, które prowadziło 64:57. Ostatnia kwarta to słaba skuteczność obu zespołów. Najważniejsze dla drużyny z Polkowic było to, że rywalki nie zdołały odrobić strat i druga wygrana w Eurolidze stała się faktem.

Galatasaray Stambuł - CCC Polkowice 67:72 (17:25, 17:22, 23:17, 10:8)

Galatasaray: Gintare Petronyte 20, Jelena Dubljević 12, Irem Naz Topuz 7, Ozge Kavurmacioglu 7, Merve Uygul 7, Olivia Epoupa 6 (11 zb), Meltem Yildizhan 6, Gizem Basaran 2.

CCC: Bria Holmes 15, Alysha Clark 14, Weronika Gajda 11, Artemis Spanou 8, Temi Fagbenle 8, Elina Dikeoulakou 8, Antonija Sandrić 5, Magdalena Leciejewska 3.