Porażka CCC w Belgii. Koszykarki z kolejną przegraną w Eurolidze

| Utworzono: 2017-11-29 22:43

Koszykarki CCC Polkowice przegrały na wyjeździe z Castros Braine w grupie A Euroligi. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo belgijskiego klubu, który mimo wygranej pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

Po wyrównanej I połowie, w kolejnych kwartach zarysowała się lekka przewaga Castros Braine, którą belgijski klub utrzymał do końca. Najwięcej dla CCC, 20 punktów, rzuciła Alysha Calrk; o punkt mniej zdobyły Weronika Gajda i Artemis Spanou. Najskuteczniejsza w szeregach belgijskiego klubu była Celeste Trahan-Davis - 23 pkt.

CCC ma na koncie 2 zwycięstwa i 4 porażki i w tabeli grupy A zajmuje 6. miejsce - ostatnie dające prawo gry w barażach o ćwierćfinał Ligi Mistrzyń. Liderkami tej grupy są koszykarki Dynama Kursk które wygrały wszystkie 6 spotkań.

Bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują po 4 zespoły z obu grup, a ekipy z miejsc 5-6 zagrają w barażach o 1/4 finału. Kluby, które po fazie grupowej zajmą miejsca 7-8, odpadną z rozgrywek.

Wynik meczu grupy A Euroliga: Castors Braine - CCC Polkowice 83:76 (12:18, 22:16, 29:24, 20:18).